Yükleniyor...
Sponsored

Önümüzdeki Hafta Ripple’dan (XRP) SEC’yi Zor Durumda Bırakacak Bir Hamle Gelebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun itirazlarına rağmen Ripple, düzenleyicinin Kurumsal Finansman Bölümü'nün eski başkanı olan William Hinman’ın ifade vermesini istiyor.

sec ripple sahit

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun itirazlarına rağmen Ripple, düzenleyicinin Kurumsal Finansman Bölümü’nün eski başkanı olan William Hinman’ın ifade vermesini istiyor. Yeni bir mahkeme dosyasına göre ifade 19 Temmuz’a ertelendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple Labs’i temsil eden avukatlar, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn’e gönderdiği bir mektupta, “Bay Hinman’ın ifadesi, uygunluğu sağlamak için 19 Temmuz 2021 tarihine ertelendi” dedi.

SEC – Ripple davasındaki gelişmeler hakkında sık sık yorum yapan bir savunma avukatı ve eski federal savcı olan James Filan, bir tweet’te “Yargıç Netburn’e teklifi reddedebileceklerini söylüyorlar, bunu yapmadan önce Hinman’ın da ifadesini alabilirler” dedi.

Hinman’ın ifade vermesi başlangıçta 30 Haziran için planlanmıştı. Ancak SEC, Ripple’ın en yüksek rütbeli pozisyonlardan birine sahip birinin ifadesini haklı çıkarmak için gereken “istisnai koşulları” oluşturamadığını söyleyerek Hinman’ın ifade vermesini engellemeye çalıştı.

Ancak Ripple, Hinman’ın hiçbir zaman üst düzey bir hükümet yetkilisi olmadığını ve ifadesinin “kurumun kripto para birimlerinin düzenleyici durumu hakkında önemli üçüncü taraflarla iletişimine kritik bir pencere sağlayacağını” savundu.

Ripple, Hinman’ın SEC’nin Bitcoin, Ethereum ve XRP konusundaki duruşuna ışık tutmasına yardımcı olabileceğine inanıyor ve Ripple’ın kurumun XRP’ye diğer kripto para birimlerinden farklı davranacağına dair “adil bir bildirim” almadığı savunmasını güçlendiriyor. Hinman 2018’de SEC’in Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymet olarak görmediğini öne süren bir konuşma yapmıştı. 

ABD’deki davalarla çıkmaza girmesine rağmen Ripple, sınır ötesi ödeme ortaklıklarını çeşitli bölgelerle genişletiyor ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) keşfetmeye devam ediyor. Şirket kısa süre önce işletmelere ve XRP kullanıcılarına tokenize edilmiş hizmetler sağlamak için genişleme planları olduğunu duyurdu. RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, yakın tarihli bir blog yazısında “müşteriler XRP, BTC, stablecoin’leri ve tokenize edilmiş her şeyi saklamak için Ripple özellikli cüzdanlarını kullanabilirler” dedi.

CoinGecko verilerine göre XRP, yayın tarihi itibariyle 0,64 ABD dolarından işlem görüyor ve 30 milyar ABD doları piyasa değerine sahip altıncı en büyük kripto para birimi olarak sıralanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x