Yükleniyor...

OpenAI, Avrupalı Yetkilileri Uyardı

OpenAI, Avrupalı ​​yetkilileri yaklaşmakta olan AI düzenlemeleri konusunda uyardı.

avrupa

OpenAI, Avrupalı ​​yetkilileri yaklaşmakta olan AI düzenlemeleri konusunda uyardı.

OpenAI CEO’su Sam Altman, Brüksel’deki Avrupalı ​​yetkililerle AI endüstrisinin aşırı düzenlemesinin sonuçları hakkında uyarıda bulundu. Şirket CEO’su geçtiğimiz günlerde de ABD’de Senato’nun sorularını yanıtladı.

OpenAI CEO’su Sam Altman Avrupa’daki Düzenleyicileri Uyardı

Yapay zeka (AI) sohbet robotu ChatGPT’nin Kasım 2022’de kullanıma sunulmasından bu yana, ana şirketi OpenAI dünya çapında düzenleyicilerle mücadelesine devam ediyor. Bu hafta şirketin CEO’su Sam Altman, Brüksel’deki yetkililerle “birçok endişesi” olan yaklaşan AB Yapay Zeka Yasası hakkında konuştu.

chatgpt

CEO Altman, düzenlemelerin Open AI‘ın GPT-4’ü gibi genel amaçlı AI teknolojisini içermeyi planladığını özellikle vurguladı. Bu tür mevzuatın “ayrıntılarının önemli olduğunu” söyledi. Bununla birlikte çok kısıtlayıcı düzenlemelerin yürürlüğe girmesi halinde şirketin Avrupa’daki faaliyetlerinin geleceği hakkında bir uyarıda bulundu.

Altman aşırı düzenleyici çerçeveler için şu ifadeleri kullandı:

“Uymaya çalışacağız, ancak uyamazsak faaliyeti durduracağız.”

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, AI düzenlemesi için çerçeveler oluşturmaya çalışırken düzenleyicilerle konuşmak için bu hafta Avrupa başkentlerini de ziyaret etti. Toplantılardaki temsilcilere göre, Pichai yeniliği engellemeyen düzenlemeler için çağrıda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner