Yükleniyor...

OpenAI CEO’su, Senato’da İfade Verdi

OpenAI CEO'su ABD senatosunda yapay zekanın güvenliği hakkında ifade verdi.

OpenAI yatirim

OpenAI CEO’su ABD senatosunda yapay zekanın güvenliği hakkında ifade verdi.

OpenAI CEO’su Sam Altman, tarihi olarak nitelendirilen duruşmada ifade verdi. Şirketin CEO’su yapay zeka güvenliği hakkındaki iddialara cevap verdi.

Sam Altman, ABD Senatosunun Sorularına Cevap Verdi

OpenAI CEO’su Sam Altman, ABD hükümetinin AI endüstrisini nasıl düzenlemesi gerektiğini tartışmak için NYU profesörü Gary Marcus ve IBM’in güven şefi Christina Montgomery ile birlikte göründü.

chatgpt

OpenAI‘ınn CEO’su ve Worldcoin’in kurucu ortağı Sam Altman, geçtiğimiz günlerde IBM’in güven şefi Christina Montgomery ve NYU profesörü Gary Marcus ile birlikte Kongre önünde ifade verdi.

Senato yargı alt komitesi oturumu, Altman’ın Kongre huzuruna ilk resmi çıkışını temsil etti ve senatörlere OpenAI CEO’sunu şirketinin düzenleme hakkındaki görüşleri hakkında sorgulama fırsatı verdi.

Illinois Senatörü Dick Durbin tarafından “tarihi” bir oturum olarak adlandırılan oturum, ChatGPT gibi üretken yapay zeka modellerinin oluşturduğu potansiyel tehditleri ve kanun koyucuların düzenlemeye nasıl yaklaşması gerektiğini anlamaya odaklandı.

Düzenleyicilerin nasıl bir yol izlemesine dair yapılan duruşmada ifade veren OpenAI CEO’su Sam Altman, konuya dair fikirlerini paylaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x