Yükleniyor...

OpenAI için 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Yapay zeka uygulaması ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI, birçok girişim sermayesinden 300 milyon dolar yatırım aldı.

OpenAI yatirim

Yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, birçok girişim sermayesinden 300 milyon dolar yatırım aldı.

Son dönemin en popüler teknoloji trendlerinden birisi olan yapay zeka, ilgi ve alakayı üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle ChatGPT, küresel çapta yoğun ilgi görmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ChatGPT’nin arkasındaki geliştirici olan OpenAI, 10 milyar dolarlık Microsoft yatırımının ardından yeni destekçiler bulmaya başladı. Birçok yatırımcı, OpenAI’ye 300 milyon dolarlık yatırım yaptı.

OpenAI, Destek Görmeye Devam Ediyor

Daha önce Microsoft’tan 10 milyar dolarlık güçlü bir yatırım alan OpenAI, yeni destekçiler bulmaya başladı. ChatGPT’nin arkasındaki geliştirici, Tiger Global, Sequoia Capital ve K2 Global gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok yatırımcıdan 300 milyon dolar topladı. Yatırımcılar arasında, Airbnb ve Spotify’a yaptığı yatırımlar ile tanınan Founders Fund’ın da olduğu söyleniyor.

OpenAI’ye gelen 300 milyon dolarlık yatırımın değerlemesi ise 27 ile 29 milyar dolar arasında oldu. TechCrunch’ın yaptığı habere göre, dış yatırımcılar OpenAI’nin yüzde 30’luk hissesine sahip durumda.

Ayrıca, yoğun ilgi gören yapay zeka uygulaması ChatGPT, geçtiğimiz günlerde İtalya’daki düzenleyici prosedürlerden geçmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x