OpenAI, Veri Konusunda Japon Düzenleyicilere Takıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

OpenAI, Veri Konusunda Japon Düzenleyicilere Takıldı

Teknoloji şirketi OpenAI, hassas verilerin izinsiz toplanmaması yönünde Japonya'dan uyarı aldı.

openai yapay zeka

Teknoloji şirketi OpenAI, hassas verilerin izinsiz toplanmaması yönünde Japonya‘dan uyarı aldı.

Küresel çapta popülerlik kazanan ChatGPT‘nin arkasındaki şirket olan OpenAI, Japonya’nın radarına girdi. Teknoloji şirketi, ülkedeki sıkı tutumla karşı karşıya kalabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya‘daki yetkililer, ChatGPT‘nin ana şirketine veri toplama yöntemleri konusunda uyarıda bulundu. Japonya Kişisel Bilgileri Koruma Komisyonu, OpenAI‘den makine öğrenimi amacıyla topladığı hassas verileri en aza indirmesini talep etti.

OpenAI, Japonya’da Sıkıştı

Popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT‘nin arkasındaki şirket olan OpenAI, Japonya Kişisel Bilgileri Koruma Komisyonu’ndan uyarı aldı.

Komisyon, mahremiyet ve kişisel veriler üzerindeki endişeleri nedeniyle OpenAI‘den talepte bulundu. Bu talepte, OpenAI‘nin kullanıcı izni olmadan kişisel verileri toplamaması ve hassas verilerin alınmasının minimum seviyeye indirgenmesi gerektiği ifade edildi.

Ayrıca Komisyon, olası ek endişelerin ortaya çıkması halinde farklı bir yaklaşım sergileyeceğinin de altını çizdi. Makine öğrenimi ile yapay zeka geliştirmelerini sürdüren OpenAI, Japonya‘da hassas veri yaklaşımında daha dikkatli davranmak zorunda.

Tüm bu süreçlerin ortasında, Japonya milletvekili Takashi Kii, telif hakkına sahip olanların yapay zeka ihlallerinden korunmalarını sağlayan düzenlemeler için harekete geçeceğini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x