OpenAI, Yapay Zeka Güvenliğini Destekliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

OpenAI, Yapay Zeka Güvenliğini Destekliyor

OpenAI, yapay zekanın güvenlik önlemleri kapsamında siber güvenlik girişimlerini desteklemek için 1 milyon dolara yakın bir taahhütte bulundu.

OpenAI

OpenAI, yapay zekanın güvenlik önlemleri kapsamında siber güvenlik girişimlerini desteklemek için 1 milyon dolara yakın bir taahhütte bulundu.

Yapay zeka gündemi meşgul etmeye devam ederken, birçok önemli konu da tartışma haline geldi. Özellikle yapay zekada yer alan güvenlik problemleri, çözüm amacıyla masaya alındı. Ülkelerin ve kurumsal şirketlerin girişimleri sürerken, OpenAI’den de destek geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OpenAI, güvenlik açıklarının giderilmesini sağlayan kuruluşlara 1 milyon dolara yakın bir fon taahhüt etti. ChatGPT ile gündemden düşmeyen OpenAI, yapay zekanın korunması için yoğun mesai harcıyor.

OpenAI, Yapay Zeka Güvenliğine Para Harcıyor

ChatGPT‘nin arkasındaki şirket olan OpenAI, kötü niyetlilerin yapay zekayı kullanmalarına karşı bir hamle yaptı. OpenAI, yapay zeka güvenliği konusunda mesai harcayan kuruluşlara fon tahhüt etti. Şirket, 1 milyon dolarlık Siber Güvenlik Hibe Programı’nı duyurdu.

Yapay zeka şirketi, teknolojinin daha verimli ve kötü niyetli aktörlerden uzak bir şekilde gelişmesi için çabasını sürdürüyor. Düzenleyiciler ile ikili ilişkilerini sürdüren şirket, oluşturduğu hibe programıyla da güvenlik atılımlarını destekleyecek.

OpenAI, oluşturduğu programın amacının, hibeler ve ek yardımlar aracılığıyla yapay zeka savunucularının desteklenmesi olduğunu açıkladı. Yapılan hibe girişimi, üç farklı hedefe ulaşmayı amaçlıyor. Bu hedefler; yapay zekayı savunanları güçlendirme, yetenekleri ölçme ve söylemleri yükseltme olarak tarif edildi.

Siber Güvenlik Hibe Programı, geleneksel bakış açısını değiştirmeyi nicelik belirlemeyi hedefliyor. Ayrıca OpenAI, geçtiğimiz günlerde Japonya’dan bir uyarı almıştı. Bu uyarıda, kullanıcıların verilerinin izinsiz kullanılmaması ve mahremiyet içeren bilgilerin alınmaması talep edildi.

OpenAI‘nin girişimleri, yapay zeka konusunda önemli atılımları ortaya çıkartırken, kripto para tarafına da olumlu yansımalar sergiledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x