Yükleniyor...

OpenAI’dan İnsanüstü Yapay Zeka Konusunda Uyarı

OpenAI, insanüstü yapay zekanın on yıl içinde gelebileceği konusunda uyarıda bulundu.

openai

OpenAI, insanüstü yapay zekanın on yıl içinde gelebileceği konusunda uyarıda bulundu.

ChatGPT ile tüm interneti kasıp kavuran yapay zeka şirketi uyarıda bulundu. Şirket, insanüstü yapay zekanın on yıl içerisinde gelebileceğini ve bu konuda doğru olanın yapılması gerektiğini söyledi.

OpenAI: Doğru Olanı Yapmalıyız

OpenAI‘ın CEO’su Sam Altman, baş teknoloji sorumlusu Greg Brockman ve baş bilim adamı Ilya Sutskever, geçtiğimiz günlerde insanüstü yapay zekanın gelişimi ve yönetişimi konusundaki duruşlarını açıklayan bir blog yazısı kaleme aldılar.

Şirket, mevcut endüstri lideri olarak yapay zeka teknolojilerinde öncü bir konumda olduğundan, insanüstü yapay zeka geliştirmemek yerine sürdürmeye çalışmanın daha riskli olabileceğine inanıyorlar.

image of hand holding an ai face looking at the words chatgpt openai

Blog yazısındaki ifadeler dikkat çekti:

“Şu anda gördüğümüz tablo göz önüne alındığında, önümüzdeki on yıl içinde yapay zeka sistemlerinin çoğu alanda uzmanlık seviyesini aşabileceği ve büyük şirketlerin sahip olduğu kadar üretken faaliyetlerde bulunabileceği düşünülebilir.”

Yapay zeka sistemlerinin insan seviyesine ulaşma potansiyeli veya OpenAI‘ınn uyardığı gibi uzman düzeyindeki insan yeteneklerini aşma potansiyeli, geniş çapta tartışmalı bir konudur. Birçok uzman, makinelerin insan bilişsel yeteneklerini karşılamasının veya aşmasının kaçınılmaz olmadığını savunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x