Yükleniyor...

OpenSea, Kübalı Sanatçıları Platformdan Uzaklaştırıyor

NFT pazaryeri OpenSea, ABD yaptırımlarına uymak için Kübalı sanatçıları ve kullanıcıları platformdan uzaklaştıracak.

opensea 2

NFT pazaryeri OpenSea, ABD yaptırımlarına uymak için Kübalı sanatçıları ve kullanıcıları platformdan uzaklaştıracak.

Merkeziyetsizlik vurgusu yapan endüstride devletlerin yaptırımlarına uyan şirketler, bazı çelişkileri de beraberinde getiriyor.

OpenSea, Küba Yaptırımlarına Uyuyor

Bir OpenSea sözcüsü, Artnet News’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“ABD yaptırım yasasına uyuyoruz. Hizmet şartlarımız, yaptırım uygulanan kişilerin, yaptırım uygulanan yetki alanlarındaki bireylerin veya hizmetlerin, OpenSea’yi kullanmasını açık bir biçimde yasaklamaktadır”

Şirket sözcüsünün onayı, NFTCuba Art isimli bir Twitter hesabının “Hizmet Şartlarımıza aykırı faaliyet nedeniyle devre dışı bırakıldığını” açıklayan bir e-postanın ekran görüntüsünü paylaşmasının ardından geldi.

“Merkeziyetsiz” Sektörde Yaptırımlar

Dağıtılmış defter teknolojisi, doğası gereği merkeziyetsiz bir yapıda olsa da, kripto endüstrisi hala uluslararası yaptırımlara uyan devasa merkezi platformlara sahip.

Reuters’ın haberine göre ABD Adalet Bakanlığı, bu ayın başlarında Binance’i kara para aklama ve yaptırım ihlalleriyle suçlama olasılığını değerlendirmeye almış durumda.

Kripto para borsası Kraken de, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle 362.000 dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Dapper Labs, Rusya ile bağlantısı olan kullanıcıların NFT çekme işlemlerini AB yaptırımlarına uymak için dondurmuştu. Ancak daha sonra buna izin verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x