Yükleniyor...

OpenSea’den NFT Hırsızlığına Karşı Güncelleme

Popüler NFT pazar yerlerinden OpenSea, Twitter üzerinden hırsızlıklara karşı güncellenen yeni politikasını duyurdu.

OpenSeadan NFT Hirsizligina Karsi Guncelleme

Popüler NFT pazar yerlerinden OpenSea, Twitter üzerinden hırsızlıklara karşı güncellenen yeni politikasını duyurdu.

2021 yılının başlarında yukarı yönlü ivme yakalayan NFT’ler 2022 yılında yaşanan kripto para piyasasındaki durgunlukla gücünü kaybetti. Yine de yüksek popülaritesiyle üreticilerin ve yatırımcıların odağında yer alıyor. Kolay kopyalanabilen dijital bir sanat eseri olması nedeniyle aslında dolandırıcıların da hedefinde. NFT hırsızlığına çözüm olarak da OpenSea’den yeni politika geldi.

OpenSea NFT Hırsızlığı Polis Raporlarına Taşınıyor

NFT hırsızlığına karşı bir çözüm üreten OpenSea ise Twitter üzerinden bir tweet zinciri başlatarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri yasaları dikkate alarak çalınan bir eşyanın satışına izin vermenin yasak olduğunu söyleyen OpenSea, NFT topluluğunun geri bildirimi nedeniyle polis raporlarının kullanımını genişletmek için politikasını değiştirdi.

Bu yeni açıklanan güncelleme ile platform, şüpheli ve şikâyet alan bir transfer görürse NFT’nin satımını engelleyecek. Yedi gün içinde bir polis raporu alınmaz ise bu NFT’lerin satışı yeniden aktifleştirilecek. Aynı zamanda şirket, çalınan eşyalar kurtarıldıktan sonra alım satım özelliklerinin yeniden etkinleştirilmesi sürecini kolaylaştırmak için de bir takım iyileştirmeler üzerine çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner