Yükleniyor...

OpenSea’den İtiraf: Güvenlik Açığını Kapattık!

NFT platformlarının önde gelen isimlerinden OpenSea, kullancılarının kimliklerini açığa çıkaran bir hatayı düzelttiğini bildirdi.

opensea

NFT platformlarının önde gelen isimlerinden OpenSea, kullancılarının kimliklerini açığa çıkaran bir hatayı düzelttiğini bildirdi.

NFT sektörünün popüler platformlarından OpenSea, yaptığı açıklamayla birlikte kullanıcılarını korkuya düşürdü. OpenSea, yayınladığı yazı ile birlikte, “kullanıcılarının anonimliğini kaldırabilen güvenlik açığını” tespit ettiğini duyurdu. 9 Mart tarihinde popüler siber güvenlik firması Imperva‘nın bir blog yazısında “elektronik posta ile NFT entegresi ve IP adresi aracılığıyla” OpenSea platformundaki kullancıların gizliliğinin kaldırılabileceği aktarıldı.

OpenSea, Gizliliğe Dair Sorunlar Yaşıyor

OpenSea yaptığı açıklama doğrultusunda, kullancıların gizliliği konusundaki güvenlik açığının kapatıldığını bildirmişti. NFT platformlarının lideri olan OpenSea’nin bu açıklaması, NFT yatırımcılarında bir panik havası yaratmıştı. Özellikle de kripto piyasanında son zamanlarda yaşanılan hareketlilik yaşanılan bu “güvenlik sorununu” daha da önemli kıldı.

OpenSea, Şubat 2022’de kullanıcılardan 1,7 milyon dolar değerinde NFT‘nin çalınmasıyla sonuçlanan güvenlik saldırısı nedeniyle platform güvenliği nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Güncel duruma bakıldığında ise OpenSea’ye yönelik güvenlik saldırıları devam ediyor. Platform, son yaptığı güncellemeyle birlikte, yaşanılan güvenlik açığını kapattığını aktardı. Son olarak, saldırıya ait ayrıntılar açıklanmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner