Yükleniyor...

OpenSea’nin Eski Çalışanının Başı Mahkemeyle Dertte

NFT platformu OpenSea'nin eski bir çalışanı, hakimi, kendisine yöneltilen suçlamaların reddedilmesi gerektiğine ikna edemedi.

OpenSeanin Eski Calisaninin Basi Mahkemeyle Dertte

NFT platformu OpenSea’nin eski bir çalışanı, hakimi, kendisine yöneltilen suçlamaların reddedilmesi gerektiğine ikna edemedi.

OpenSea’nin eski Ürün Müdürü Nate Chastain, elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlandı. Hükümet, Chastain’in 2021’de NFT’lerin satışından yasadışı bir şekilde kâr ettiğini iddia ediyor.

OpenSea’nin Eski Çalışanı, Mahkemeyi İkna Edemedi

Yargıç, OpenSea’nin eski Ürün Müdürü Nate Chastain‘in, elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını reddetme talebi onaydan geçmedi.

Chastain, OpenSea‘nin ana sayfasında hangi NFT’lerin yer alacağına karar vermekten sorumluydu. İddianamede, bu yetki ve bilgiyle, belli NFT’leri tanıtılmadan önce satın aldığı ve değerleri arttığında onları kâr için çevirdiği iddia ediliyor. Soruşturmacılar, ayrıca Chastain’in NFT’leri bulundurmak ve kârları kendine geri aktarmak için cüzdan adresleri oluşturduğunu öne sürdü.

opensea

Tüm bu iddiaların reddini isteyen Chastain için mahkemeden red kararı çıktı. Böylelikle, davada net bir karara varılamadı ve bir süre daha devam edecek.

OpenSea de soruşturmadan haberdar edildikten sonra geçtiğimiz ay Chastain ile yollarını ayırmaya karar verdi. Ayrıca, olayın kapsamlı bir incelemesini yapmak ve mevcut kontrollerin nasıl güçlendirebileceğine dair tavsiyelerde bulunmak için üçüncü bir tarafın yardımını istedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner