Yükleniyor...

Opera Blok Zinciri Yatırımlarını Arttırıyor

Dünya'da ki en popüler 3 tarayıcıdan birisi olan Opera, blok zinciri teknolojisinin faydalarını keşfetmek için bu alanda danışmanlık ve finans hizmetleri veren Ledger Capital ile ortaklık kurdu.

opera kripto para yatirimlarini arttırıyor

Dünya’da ki en popüler 3 tarayıcıdan birisi olan Opera, blok zinciri teknolojisinin faydalarını keşfetmek için bu alanda danışmanlık ve finans hizmetleri veren Ledger Capital ile ortaklık kurdu.

Yayınlanan duyuruya göre bu anlaşma stratejik ortaklık içermekte. Bu ortaklık, tarayıcı programı için blok zinciri teknolojisinin faydalarını araştırmayı kapsıyor. Yine Opera’nın diğer ürünleri içinde büyüme fırsatları araştırılacak.

Opera’nın bu kararı olumlu karşılansa da blok zinciri alanında ki ilk yatırımı bu değil. Android tarayıcısı için yerleşik bir kripto para cüzdanı için zaten uzun süredir çalışmalar sürmekteydi. Temmuz ayında ise bu uygulama beta sürüm olarak piyasaya çıkmıştı. Eylül ayı itibari ile ise kullanıcılar bu cüzdanlar ile doğrudan şifreli bir şekilde kripto para gönderebilmekte.

Firma ayrıca IPO’ya katılarak da dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden olan Bitmain’in %3’lük hissesini satın aldı.

Kurulan bu ortaklık ile birlikte Ledger Capital’in ortağı Ding’an Fei şu açıklamayı yaptı: “Opera bu konuda yenilikçi olmakla birlikte Bitmain’den de hisse alması ile birlikte rakiplerinin çok önünde. Şirket olarak biz Opera’nın muazzam ekosistemini ve teknik yetkinliklerini blok zinciri ile nereye taşıyabileceğimizi araştırıyoruz. Amacımız ise kullanıcı tabanlı ve blok zinciri teknolojisini de kapsayan bir yazılım ortaya çıkarmak.

Norveç’de 1995 yılında Opera, halka arz edilmiş büyük bir teknoloji şirketidir. 300 milyondan fazla kullanıcı ise bugün itibariyle Opera ürünlerini kullanıyor. Ürettikleri kripto cüzdanı ile de üçüncü kişileri ortadan kaldırmış durumdalar.

Opera’nın kripto cüzdanı uygulamasının yöneticisi olan Charles Hamel, “Yaptığımız uygulama ile birlikte hem ödemelerinizi kolay yapabilir hemde başka cüzdanlar arası rahatlıkla transfer yapabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte bulunduğumuz sektörde bir ilki başardık.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner