Yükleniyor...

Opera, Üretken Yapay Zekayı Entegre Ediyor 

Opera, üretken yapay zekanın tarayıcı içi entegrasyonu da dahil olmak üzere çok sayıda yeni özelliğe sahip Opera One’ı duyurdu.

opera

Opera, üretken yapay zekanın tarayıcı içi entegrasyonu da dahil olmak üzere çok sayıda yeni özelliğe sahip Opera One’ı duyurdu. 

Opera, yeni bir üretken yapay zeka entegrasyonu içerecek olan Opera One uygulamasının en son sürümünü tanıttı. Opera’ya göre, AI Prompt olarak adlandırılan tarayıcı içi AI özelliği, kullanıcılara web sayfaları ve metinler için bağlamsal öneriler sunacak. 

AI Özellikleri Otomatik Olarak Gerçekleşecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web servis sağlayıcısı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, AI özelliklerinin tüm kullanıcılar için otomatik olarak etkinleştirileceğini söyledi. 

Şirket buna ek olarak, tarayıcının kenar çubuğunda ChatGPT ve ChatSonic gibi diğer yapay zeka araçlarına hızlı erişim olacağının da altını çizdi. Opera One güncelleme sayfasında, daha erişilebilir okumalar için kısaltılmış uzun metinler, karmaşık fikirlerin açıklamaları ve içerik oluşturma da dahil olmak üzere yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine dair birkaç örnek listeleniyor. 

Bu hamle ile birlikte yapay zeka entegrasyonu gelişmekte olan teknoloji endüstrisindeki büyük trendlerle aynı çizgide yer alıyor. Google, Microsoft, Amazon ve Alibaba gibi birçok teknoloji devi, yılın başından bu yana yapay zeka entegrasyonu ile ilgili duyurular yaptı. 

Bunların yanı sıra Opera Aralık ayında, kullanıcıları kötü niyetli Web3 aktörlerinden korumayı amaçlayan bir güvenlik paketi başlattı. Web3 Guard olarak bilinen bu paket, diğer özelliklerin yanı sıra zararlı merkeziyetsiz uygulamaları ve kimlik avı saldırılarını tespit etmesi için Opera ile entegre edildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x