Yükleniyor...

OptiFi, Yanlışlıkla 661 Bin Dolarlık Fon Kilitledi

Solana'da DeFi ticaret protokolü olan OptiFi, yanlışlıkla ana ağını kapatarak 661 bin dolarlık kullanıcı fonunu erişilemez hale getirdi.

OptiFi Yanlislikla 661 Bin Dolarlik Fon Kilitledi

Solana’da DeFi ticaret protokolü olan OptiFi, yanlışlıkla ana ağını kapatarak 661 bin dolarlık kullanıcı fonunu erişilemez hale getirdi.

OptiFi ekibinin olay raporuna göre, protokolün ana ağını güncellemeye çalışırken hata meydana geldi. Ekip, sürecin muhtemelen Solana’daki ağ tıkanıklığı nedeniyle beklenenden uzun sürdüğünü söyledi. Güncelleme iptal edilmiş olsa da kullanıcı fonları kilitli kaldı.

OptiFi, Yanlışlıkla Ana Ağını Kapattı ve Fonlar Kilitlendi

OptiFi, yükseltme yapmaya çalışırken yanlışlıkla ana ağını kapattı ve protokolün fonları kilitlendi. Solana doğrulayıcıları protokolü kurtarılabilir hale getirecek bir yamayı kabul edene kadar kapalı kalacağı belirtiliyor.

Protokolün geliştiricileri, programı kapatarak bu aracı hesabın oluşturulmasını tersine çevirmek için “solana programı kapat” adlı bir komut kullandılar. Ekip tarafından bilinmeyen bu komut protokolü kapattı ve tokenları kalıcı olarak dondurdu. Böylelikle, platformda 661 bin dolar değerindeki kullanıcı fonları da kilitlenmiş oldu.

OptiFi, olaydan ders çıkardığını, aynı olayın tekrar yaşanmaması için adımlar atacağını ve etkilenen tüm kullanıcıları tazmin etmeyi planladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner