Yükleniyor...

Optimism’in Bedrock Güncellemesi 6 Haziran’da Gerçekleşecek

Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism, merakla belenen Bedrock yükseltmesini 6 Haziran’da hayata geçirecek.

optimism

Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism, merakla belenen Bedrock yükseltmesini 6 Haziran’da hayata geçirecek. 

Heyecanla beklenen bu yükseltme, ağ genelinde bir dizi iyileştirme sağlayacak. Bedrock güncellemesinin işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürmesi, daha fazla ağ güvenliği sağlaması ve Ethereum ile uyumluluğu artırması bekleniyor. 

Bedrock Güncellemesi, Ağa Birçok Yeni Özellik Kazandıracak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Optimism ekibi 15 Mayıs’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ağın 6 Haziran’da iki ila dört saat süreyle kapalı kalacağını belirtti. 

2022’nin Mayıs ayında duyurusu yapılan Bedrock, Optimism yönetişim konseyinin Token House’u tarafından oylanan ilk büyük ağ yükseltmesini temsil ediyor. Optimism’in, ağın protokol geliştirme birimi olan OP Labs’in tahminlerine göre yüzde 47 oranında daha düşük işlem ücretlerinden faydalanması planlanıyor. 

Optimism topluluğunun güncelleme ile ilgili açıklamasında: “Bedrock, optimize edilmiş toplu sıkıştırma ve veri kullanılabilirliği katmanı olarak Ethereum aracılığıyla işlem ücretlerini azaltıyor. Layer-1 yeniden düzenlemelerini daha zarif bir şekilde ele alarak bu işlemleri toplamlara dahil etme gecikmelerini kısaltıyor” ifadeleri kullanıldı. 

Buna ek olarak, ağda para yatırma sürelerinin de kısalacağı ve Optimism’in bir para yatırma işlemini onaylamak için sürenin yaklaşık 10 dakikadan sadece üç dakikaya ineceği belirtiliyor. Bir diğer önemli gelişme ise ağın, Ethereum akıllı sözleşmelerini yürüten temel yazılım parçası olan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğu ile ilgili olacak. 

Bedrock ile ağ, Ethereum ve EVM’den şu anda Optimism ile mevcut olan farklı kod, tasarım modelleri ve blok başına işlem modelleri gibi çoklu sapmaları ortadan kaldıracak. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x