Yükleniyor...

Optimism (OP) Neden Yükseldi ? 4 Ağustos 2022

Optimism (OP) bugün itibariyle hızlı bir yükseliş yakaladı ve 2,21 doları gördü.

Optimism OP Neden Yukseldi 4 Agustos 2022

Optimism (OP) bugün itibariyle hızlı bir yükseliş yakaladı ve 2,21 doları gördü. Piyasalardaki dalgalanmalar sırasında yükselerek yatırımcısını sevindiren OP, 24 saatlik hacminde yüzde 90’lık bir artış gösterdi. Peki OP neden bu kadar yükseldi?

OP/USD paritesi 2.13 dolarda bir dirençle karşılaştı fakat bu direnci kırıp 2.21 dolara çıkmayı başardı. Ardından OP, 2.09 dolara geriledi ve böylelikle ATH’sini görmüş oldu. ATH’sinden sonra düşmüş olsa da günün yükselenleri arasında yer aldı.

OP Psikolojik Direnç 2 Doların Üzerinde İşlem Görüyor

Günlük fiyat analizinde görüldüğü üzere OP bir boğa yükselişi yaşayarak son 24 saat içinde yüzde 24 yükseldi. Haberin yazıldığı an itibariyle OP 2 dolar seviyesinden işlem görüyor. 24 saatlik hacmi yüzde 90 arttı ve 872 milyon dolara ulaşarak işlem hacminde 82. sıraya yerleşti.

OP, günlük ortalamada 18 Temmuz 2022’den beri oldukça yükseliş gösterdiği için SMA 50 indikatörünün gösterdiği 1.66 dolardan daha yüksekte işlem görüyor. Ayrıca günlük grafiğe bakıldığında Bolinger Bantları ortalama 1.16 dolar seviyesini gösteriyor. Bolinger’in üst bandı en güçlü üst direnci 2.16 doları gösterirken alt band 0.17 doları gösteriyor. RSI ise 76 ile aşırı alım göstermekte. OP tekrar yükselmeye başlamadan düzeltmesi iki ila üç gün sürebilir.

Optimism (OP) Neden Yükseliyor?

Yakın zamanda kendi GameFi projesini duyuran Optimism, oyuncu bakımından da artış göstererek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyun içinde yapılacak olan arazi ve ekipman satışlarında OP kullanılması gereken oyunda ilerleyebilmek için kullanıcıların OP satın almak zorunda. Fiyattaki yükseliş ve artan piyasa hacmi de OP‘nin yükselişini daha da artırıyor.

Son olarak, boğalar yeni zemin keşfetmeye çalışırken OP/USD trendinin gün için yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Fiyat 2 dolar bandında olduğundan dolayı OP’nin geçtiğimiz haftadan beri iyi performans gösterdiğini söylemek mümkün. Şu an bulunduğu seviyelerde satış baskısının yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca satış baskısı devam ederken OP’nin düzeltmesi birkaç gün daha sürebilir.

Anlık olarak Optimism fiyatını buradan takip edebilirsiniz:Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x