Yükleniyor...

Optimism Token Duyurunun Ardından Yükselişe Geçti

Optimism'in yerel token'ı OP, Coinbase'in açıklamasının ardından yükselişe geçti.

kripto yukselis op

Optimism‘in yerel token’ı OP, Coinbase’in açıklamasının ardından yükselişe geçti.

Coinbase’in Base açıklamasının ardından Optimism token CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 12’den fazla yükseliş kaydetti.

Duyurunun Ardından Optimism Yükselişte

Coinbase yeni duyurduğu Layer-2 Base’i Optimism üzerine inşa edecek. Optimism’in token fiyatı, Coinbase’in Layer-2 ağını OP Stack üzerinde kuracağını ve yazılımın çekirdek geliştiricisi olacağını duyurmasının ardından yükseldi.

CoinGecko verilerine göre OP, duyurudan bu yana yüzde 6,7 artışla birlikte 3 doların üzerinde işlem görüyordu. Token fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 12 arttı. Duyurudan sonra bu yükseliş momentumunu kaybetti. Optimism yazı yazıldığı anda 2,84 dolardan işlem görüyor.

Uniswap V3 Optimism OP 2023 02 23 14 54 46
OP’nin grafiği

Coinbase bugün, yeni Ethereum Layer-2 ağının testnet versiyonu olan Base’i tanıttı. Base test sonunda ana Ethereum ağında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Base, Optimism’in açık kaynaklı OP Stack’i üzerine kurulduç Coinbase ayrıca OP Stack’in çekirdek geliştiricisi olarak Optimism’e katılacak.

Coinbase’in kıdemli mühendislik direktörü Jesse Pollack, Optimism ile işbirliği yaparak ve OP Stack’i oluşturarak Coinbase’in Base ve OP ağında çalışan diğer zincirleri ucuz, merkezi olmayan ve güvenli hale getirmeyi planladıklarını açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner