Yükleniyor...

Orion Protocol, DeFi ve NFT Alanında Cardano ile Birlikte Çalışacak

Orion Protocol, Cardano blok zinciri için ilk likidite toplayıcısı oldu.

cardano orion orotocol

Orion Protocol, Cardano blok zinciri için ilk likidite toplayıcısı oldu. Bu konuda Orion’dan resmi bir açıklama geldi. Açıklamada Orion’un IOHK ile ortak olduğu ifade edildi.

Orion Protocol, Cardano ile birlikteliği hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Orion Protocol, Cardano blok zincirinin ilk likidite toplayıcısı olmak için IOHK ile ortak oldu. Bu arada ikili, #DeFi ve #NFT alanlarının ölçeklenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak için birlikte çalışacak.”

Yukarıda belirtilen duyuru, Huobi ECO Chain, Binance Smart Chain, Avalanche ve Elrond ile son entegrasyonun hemen ardından geldi. Raporlara göre, ileride daha fazla entegrasyon olacak.

Orion Protocol, kullanıcıların Binance, KuCoin ve BitMax gibi merkezi borsalardan ve Uniswap gibi merkezi olmayan borsalardan hesapsız likiditeye merkezi olmayan erişimini sağlayan bir ağ geçididir. Duyurunun devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Orion Protocol, tüm dijital varlık pazarına merkezi olmayan bir ağ geçidi sağlayacak. Merkezi olmayan ve merkezi kripto borsaları ve takas platformları arasındaki likiditeyi merkezi olmayan tek bir platformda bir araya getirecek.”

Popüler ürün Orion Terminal’den Orion NFT toplayıcısına kadar her bir çözümle protokolün çok daha fazla birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği ve performansının sağlanmasında önemli bir rol oynaması beklendiğinden, Cardano blok zinciri bu entegrasyondan yararlanacaktır. Orion Terminal, Ethereum blockchain ve Binance Smart Chain’in [BSC] desteğiyle 31 Mart’ta hayata geçti.

Orion Protocol CEO’su ve kurucu ortağı Alexey Koloskov, duyuruyu memnuniyetle karşıladı:

“Cardano blok zincirinin ilk likidite toplayıcısı olmak için IOHK ile ortak olmak büyük bir onur. Ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir DeFi ekosistemi oluşturmaya odaklanmalarını takdir ediyor ve paylaşıyoruz ve sektörün sürdürülebilir bir geleceğe sahip olması için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu arada Cardano ekosistemi, Project Catalyst fonu aracılığıyla genişlemeye ve katılımcılarını ödüllendirmeye devam ediyor. ADA’da toplam 500.000 dolar alacak 20 proje var ve Liqwid Finance projesi en yüksek oyu almış durumda. Proje, Cardano için de bir ödünç alma ve verme protokolü geliştiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x