Yükleniyor...

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Para Birimi Listelemesini Erteledi

Orta Afrika Cumhuriyeti, mevcut piyasa koşulları nedeniyle ulusal kripto para birimini listelemeyi ertelediğini söyledi.

Orta Afrika Cumhuriyeti Kripto Para Birimi Listelemesini Erteledi

Orta Afrika Cumhuriyeti, mevcut piyasa koşulları nedeniyle ulusal kripto para birimini listelemeyi ertelediğini söyledi.

Yaklaşık 1 ay önce iflas başvurusunda bulunan FTX‘in sektöre yaydığı kriz etkileri genişlemeye devam ediyor. Kripto borsasının çöküşünün ardından artan faiz oranları ve resesyon korkuları şirketleri ve yatırımcıları hatta ülkeleri yeni planlamalar yapmaya itti. Orta Afrika Cumhuriyeti de kripto para birimi konusunda erteleme kararı aldı.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Parası Sango’nun Listelemesini Erteledi

Nisan ayında Bitcoin‘i (BTC) yasal ödeme aracı olarak kabul eden Orta Afrika Cumhuriyeti, Pazartesi günü yaptığı açıklamada; mevcut piyasa koşulları ve pazarlama nedenlerini gerekçe göstererek ulusal kripto para birimi Sango’yu listelemeyi ertelediğini söyledi.

Kripto para biriminin resmi Telegram kanalında yayınlanan bir açıklamaya göre, Sango Coin‘in henüz belirtilmemiş kripto borsalarında listelenme planı ilk çeyreğe kadar rafa kaldırıldı. Ayrıca, kripto para sahiplerinin şu anda bir yıl boyunca kilitli olan ve satılamayan token’larının yüzde 5’ine kadarını satmalarına olanak tanıyacak bir güncelleme de ertelendi.

Reuters’in Sango web sitesindeki verilere dayanarak yaptığı hesaplamalar, ilk satış hedefinin yaklaşık yüzde 7,9’una ve ikincisinin sadece yüzde 0,01’ine ulaştıktan sonra, sadece 1,66 milyon dolar değerinde Sango satıldığını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x