Yükleniyor...

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Paralar için Ekip Kuruyor

Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto paranın benimsenmesi amacıyla yasal çerçeve oluşturmak için komite kurdu.

Orta Afrika Cumhuriyeti Kripto Paralar icin Ekip Kuruyor

Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto paranın benimsenmesi amacıyla yasal çerçeve oluşturmak için komite kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti, geçtiğimiz yılın sonlarında mevcut piyasa koşulları nedeniyle ulusal kripto para birimini listelemeyi ertelediğini söyledi. Bitcoin’i yasal birim olarak kabul eden ülke, kendi kripto para birimi olan Sango Coin de olmak üzere uzun bir süredir çalışmalar yürütüyor. Yeni atılan adım ise kripto paraların benimsenmesiyle ilgili.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Benimsenmesi için Komite Kurdu

Orta Afrika’da gelişmekte olan bir ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), bölgede kripto para birimleri ve tokenizasyon kullanımına ilişkin bir yasa tasarısı hazırlamaktan sorumlu 15 üyeli bir komite kurdu.

CAR Başkanı Faustin-Archange Touadéra‘ya göre, kripto para birimleri potansiyel olarak ülkenin finansal engellerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Kripto para birimi kullanımı için yasal bir çerçeve ile desteklenen iş dostu bir ortam yaratmaya inanıyor. Resmi basın açıklamasında ise şunlara yer verdi:

“Kripto para birimlerine erişimle, şimdiye kadar var olan parasal engeller ortadan kalkacak. Hükümet tarafından benimsenen önlemlerin temel amacı ulusal ekonominin gelişmesidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x