Yükleniyor...

Orta Afrika Cumhuriyeti Yeni Bitcoin Planını Duyurdu

Bitcoin’i yasal olarak tanıyan Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto hakkındaki yeni planlarını duyurdu.

orta afrika cumhuriyeti yeni bitcoin planini duyurdu 6

Bitcoin’i yasal olarak tanıyan Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto hakkındaki yeni planlarını duyurdu. Planlar arasında Project Sango adlı bir kripto adası ve bir dijital cüzdan yer alıyor. 

Söz konusu planlar, hükumetin resmi Facebook sayfası üzerinden yayımladı. Gönderide insanları sango.org’daki bir açılış sayfasına yönlendiren bir bağlantı yer aldı. Bekleme listesine kaydolduktan sonra kullanıcılara proje hakkında daha fazla ayrıntının yer aldığı 24 sayfalık bir çevrim içi sunum için bağlantı verildi. Sunuma göre Sango Projesi “bir ülkenin parlamentosu tarafından tanınan ilk yasal kripto merkezi” yaratmayı planlıyor. Planlar arasında ayrıca bir Dijital Ulus Bankası kurma, Bitcoin ile arazi satın alımlarını kolaylaştırma ve bir kripto cüzdanı geliştirme yer alıyor.

Planlara göre ülke, kripto şirketlerinin altın, elmas ve uranyum gibi doğal kaynaklara erişimini destekleyecek ve gelir ve işletmeler üzerinde sıfır vergi ile bir “yatırım yoluyla vatandaşlık” programı oluşturacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner