Yükleniyor...

Otomotiv Endüstrisinin Blockchain ile Bağları Artıyor

Otomotiv şirketleri, Blockchain teknolojilerini kullanarak daha fazla yenilik yapıyor.

Otomotiv Endustrisinin Blockchain ile Baglari Artiyor

Otomotiv şirketleri, Blockchain teknolojilerini kullanarak daha fazla yenilik yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Otomotiv üretim ve tedarik sektöründe, Blockchain ve bağlantılı alanlarla yapılan çalışma ve yenilik sayısı artıyor. GlobalData’nın patent başvuruları verileri, geçen yıla kıyasla otomotiv endüstrisinde Blockchain ile ilgili yapılan uygulamaların artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Blockchain bu nedenle, önümüzdeki yıllarda otomotiv şirketlerinin karşılaşacağı önemli bir güç olarak görülüyor.

Otomotiv Endüstrisinde Blockchain Kullanımı Artışta

Otomotiv sektöründe Blockchain ile ilgili yapılan patent başvurularının sayısı, 2021 yılına göre artış gösterdi.

Geride bıraktığımız son 3 aylık dönemde birden fazla otomotiv firması 10’a yakın Blockchain ile bağlantılı patent başvurusunda bulundu.

Paul Walkerin Otomobili NFT Olarak Satisa Cikiyor1

Denso Corp, hayata geçirdiği Blockchain yenilikleriyle, otomotiv üretim ve tedarik sektörünün konuyla ilgili başroldeki firmalarından birisi olarak öne çıkıyor. Japonya merkezli şirket, Temmuz ayından itibaren Blockchain ile ilgili 4 ayrı patent başvurusu yaptı.

Denso’yu, 3 Blockchain patent başvurusu ile ABD merkezli Ford Motor Co, Almanya merkezli Continental AG (1 başvuru) ve Güney Kore merkezli Kia (1 başvuru) izledi.

Tüm bu başvuruların haricinde, Renault’un The Sandbox ile metaverse’e girişi, NFT platformlarında yer alan otomobil içerikli varlıklar ve yerli otomobil Togg ile Ava Labs gibi kripto şirketleri ile otomotiv şirketleri arasında yapılan iş birlikleri de Blockchain ve otomotiv endüstrisi arasındaki bağları artırıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x