Overstock, "Bitcoin ile her gün, 20 bin doların üzerinde işlem gerçekleştiriliyor." • Coinkolik
Yükleniyor...

Overstock, “Bitcoin ile her gün, 20 bin doların üzerinde işlem gerçekleştiriliyor.”

Overstock, geçtiğimiz ayda Bitcoin ile yaptığı satışların 1 milyon doları geçtiğini açıklamıştı.

Overstock, geçtiğimiz ayda Bitcoin ile yaptığı satışların 1 milyon doları geçtiğini açıklamıştı. 9 Ocak tarihinde Overstock, Coinbase ile başlattığı ortak çalışma ile, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı.

Business Insider haberine göre, Overstock CEO’su Patrick Byrne şu şekilde konuştu: “İlk gün site üzerinde Bitcoin ile yapılan satışlarda çok yüksek rakamlar görüldü. Şu anda satışlar günlük 20 – 30 bin dolar seviyesine inmiş olsa da, satışlar giderek artmakta. Çok iyi gidiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Overstock, Bitcoin ile satışlarda kredi kartlarına göre daha çok avantaj sunuyor. Bu avantajlar arasında; kredi kartı ücretlerinin olmaması ve dolandırıcılık riskinin olmamasını sayabiliriz. Müşteri Bitcoin ile Overstock üzerinden satın alma yaptığında, Coinbase ödeme yapıldığı andaki BTC/USD kurundan exchange işlemi yapıyor ve bu şekilde kullanıcı ve Overstock, Bitcoin kurundaki dalgalanmadan etkilenmiyor.

Bitcoin işlemlerinde chargeback olmaması (ödeme işleminin iptal edilememesi -yani ödenen para, satıcı ile anlaşılmadıkça, ödeyen kişi tarafından geri alınamaz”) Byrne’ı en çok etkileyen konu olmuş. Byrne, “Kredi kartı ödemelerinde dolandırıcılığın ortadan kalkması için iyi bir sistemimiz zaten vardı, fakat Bitcoin dolandırıcılığı tamamıyle imkansız kılıyor.” açıklamasında bulunuyor. Kredi kartı şirketleri, kullanıcıların olası bir dolandırıcılıktan şüphe etmesi halinde, ödemeleri dondurabiliyor, bu da satıcılar için büyük bir problem oluşturuyordu.

Byrne, aynı zamanda politik nedenlerden ötürü de kriptoparayla ilgilendiğini belirtiyor. “Bizim (ABD) merkezî finansal sistemimizi düşündüğümde, adeta dehşete kapılıyorum. Bence ülkemiz, Wall Street oligarşilerinin kontrolü altında. Bunlar cumhuriyet düşmanı ve Bitcoin bunlardan kurtulmak için büyük bir harekete önderlik ediyor. Bitcoin tarafında desteklediğim büyük bir politik taraf da mevcut.”

Öne çıkarılan görsel. money.cnn.com’dan alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x