Yükleniyor...

Overstock CEO’su, Bitcoin ile Toplam 1.6 Milyon Dolar Satış Yaptıklarını Açıkladı

Şüphesiz Bitcoin ile yapılan satın almalarda ismini en çok duyuran şirket, e-ticaret devi Overstock oldu.

Şüphesiz Bitcoin ile yapılan satın almalarda ismini en çok duyuran şirket, e-ticaret devi Overstock oldu. Overstock CEO’su Patrick Byrne, FOX Business ile yaptığı röportajda, şirketin Bitcoin’le yaptığı satışlarda 1.6 milyon dolarlık bir rakama ulaştığını belirtti.

14 Mart 2014 tarihli yazımızda belirttiğimiz üzere, Overstock Bitcoin ile yapılan satışlarda 1 milyon doları geçtiğini açıklamış ve şirket CEO’su Byrne, Bitcoin’in alternatif bir ödeme prosesi olarak oldukça etkili olduğunu söylemişti. Fakat görüyoruz ki, şirketin Bitcoin ile yaptığı satışların ivmesi, zamana bağlı olarak azalma gösterdi.

Overstock Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladıktan kısa bir süre sonra 1 milyon dolarlık satış rakamını geçtiklerini söylemesine rağmen, 1.6 milyonluk satışın uzun süre sonra açıklanması, satışların yavaşladığının göstergesi. Bitcoin ile ödeme kabul edilmeye başladığında tüm kullanıcıların satın alma yapmak için siteye hücum ettiğini göz önünde bulundurursak, şu sıralar satışların azalması ile ortamın biraz daha sakinleştiğini gösteriyor.

Bitcoin ile yapılan satışlarda Coinbase ile çalışmalarına devam eden Overstock, Patrick Byrne’in de onayladığı üzere satışlardan elde edilen Bitcoinlerin 10%’unu elinde tutuyor.

Öne çıkarılan görsel, economist’ten alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner