Yükleniyor...

Overstock CEO’su Milyon Dolarlık Bitcoin Bulundurduğunu Açıkladı

30 Ocak tarihinde, Overstock.

30 Ocak tarihinde, Overstock.com un 4. çeyrek bilançosunun açıklandığı gün, Overstock CEO’su Patrick Byrne, şu anda elinde yatırım olarak “birkaç milyon dolarlık” Bitcoin bulundurduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Byrne, daha önce açıkladığı Overstock’un ve kendisinin Bitcoin’de hiçbir yatırımının olmadığı sözlerini geri aldı. Byrne açıklamasında,  the New York Department of Financial Services (NYDFS) duruşmasında Overstock başkan yardımcısı Jonathan Johnson’ın söylediklerini tekrar ederek, şirketin çalışanlarına, tedarikçilerine ve satıcılara ödemeleri kriptopara ile yapmak için yeni metodlar aradıklarını belirtti.

Byrne, “Bazı çalışanlarımızın ödemelerini Bitcoin ile almaları üzerine çalışmalar yapıyoruz, bu proses işe yaradığında, belki primler yatırılırken de bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.” dedi.

Johnson, kullanıcıların ve  tedarikçilerin de Bitcoin kullanımının artmasıyla, tedarik zincirindeki tasarrufların da o kadar artacağını belirtiyor.

Stok Performansı

Overstok, Bitcoin ile ödeme almasını duyurarak büyük bir tanıtıma imza atsa da, 4. çeyrek bilançosu yayınlandıktan sonra Overstock stokları yüzde 20’nin üzerinde azaldı.

31 Aralık’tan sonra Bitcoin ödemeleri ile yapılan satışlar raporlarda belirtilmemiş. Bitcoin ile yapılan ilk büyük satışlar, 2014’ün ilk çeyrek bitimine kadar açıklanmayacak. Johnson ise Bitcoin duruşmalarında, “Bitcoin ödemelerini kabul ettiğimiz ilk gün, 130.000 dolar işlem gerçekleşti.” açıklamasında bulunmuştu.

Yatırımcıların Bilgilendirilmesi

Duruşmada Bitcoin kullanıcılarına özel fırsatlar sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir soru yönelten yatırımcıya, ne Byrne ne de Johnson direk olarak yanıt verdiler. Fakat ikisi de, Bitcoin’e olan güçlü desteklerinin devam ettiğini ve bu ekosistemde büyük bir rol üstlenmek istediklerini belirtti.

Overstork CEO’su ayrıca kriptopara birimleri ile 1 yıldır ilgilendiğini fakat, Bitcoin’in yasal durumundan dolayı başlangıçta biraz geride durduğunu söyledi. Ayrıca Overstock ile Coinbase’in entegrasyonu sadece 10 gün sürmüş.

Son olarak Johnson, altcoinler ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ettiklerini ve Overstock.com’un bu yıl iki ülkeye daha servis vermeye başlayacaklarını söyledi.

Bilanço ile ilgili resim CoinDesk sitesinden alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x