Yükleniyor...

Oyun Devi Kurucusunun Kripto Hesabı Hacklendi

Oyun devi Nexon Co'nun merhum kurucusu Kim Jung-ju'nun kripto para birimi hesabı hacklendi.

Oyun Devi Kurucusunun Kripto Hesabi Hacklendi

Oyun devi Nexon Co’nun merhum kurucusu Kim Jung-ju‘nun kripto para birimi hesabı hacklendi.

Kripto sektörünün benimsenmesi artış gösterdikçe dolandırıcılık ve hırsızlık faaliyetleri de paralel şekilde ilerliyor. Özellikle, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak çok geniş kitlelere ulaşılıyor. Bu da beraberinde milyonlarca insanın dolandırıcıları ayırt etmesini zorlaştırıyor. Kripto sektörü, yatırımcıların aksine, popülerliği nedeniyle dolandırıcıların oyun alanı haline gelmiş durumda. Son bir örnek ise kripto hırsızlarının sınırının olmadığını gösteriyor.

Oyun Devi Kurucusunun Kripto Hesabından 6,7 Milyon Dolar Çalındı

Oyun şirketinin merhum kurucusu Kim Jung-ju‘nun hesabı, bu yılın Mayıs ve Haziran ayları arasında 15 kurbanın USIM kartlarını yasa dışı bir şekilde kopyalamaktan mahkum edilen 39 yaşındaki bir adam tarafından hacklendi.

İsmi verilmeyen hacker, 8,5 milyar won değerinde kripto para birimi çalarak 6,7 milyon dolarlık zarar oluşturdu. Seul Doğu Bölge Mahkemesi, adamı altı yıl hapis, 600 milyon won para cezasına çarptırdı ve adamın 8,5 milyar won’u iade etmesini emretti.

Şubat ayında kurucusu vefat eden Nexon şirketi, önemli bir oyun yapımcısı ve yayıncısıdır, aynı zamanda birçok popüler oyun yayınlamıştır. Nexon’un yayınladığı bazı popüler oyunlar arasında Counter-Strike Online, FIFA Online ve Dungeon Fighter yer alıyor.

kripto paralar

Kripto Paralar Miras Bırakılabilir mi?

Kripto para birimleri, diğer varlıklarda olduğu gibi, miras olarak bırakılabilir. Ancak, kripto para birimlerinin miras bırakılması için bazı önlemler alınması gerekmektedir.

Öncelikle, kripto para birimlerinizi saklamak için kullandığınız cüzdanın (wallet) güvenliği önemlidir. Cüzdanınızın güçlü bir parola ile korunması ve güncel tutulması gerekmektedir. Cüzdanınızı miras bırakılacak olan kişiye açık bir şekilde anlatıp, cüzdanın kullanımı hakkında bilgi vermeniz de önemlidir.

Ayrıca, kripto para birimlerinizi borsalarda saklıyorsanız, borsaların miras bırakma işlemlerine ilişkin bilgi almanız ve gerekli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Borsaların miras bırakma işlemleri genellikle özel bir form doldurularak ve gerekli belgelerin ibraz edilmesiyle yapılır.

Kripto para birimlerinin miras bırakılması sırasında, miras bırakılacak olan kişinin cüzdanınızın parolasını öğrenmesi ve cüzdanınızı açabilmesi için gerekli bilgi ve belgeleri de vermeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, cüzdanınızı açmak ve kripto para birimlerinizi çekmek için gereklidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x