Yükleniyor...

Oyun Konsollarında Kripto Para Dönemi!

Microsoft ve Sony yeni video oyun konsollarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, bir diğer efsanevi şirket Atari, 20 yılı aşkın bir süreden sonra ilk defa yeni donanımını hazırlıyor.

Oyun Konsollarinda Kripto Para Donemi

Microsoft ve Sony yeni video oyun konsollarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, bir diğer efsanevi şirket Atari, 20 yılı aşkın bir süreden sonra ilk defa yeni donanımını hazırlıyor. Atari VCS’de oyuncuların oyun oynarken kripto para birimi harcamalarını sağlayacak bir kripto para işlevi yer alacak.

İlk olarak birkaç yıl önce bahsi geçen ve Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen Atari VCS’ye mini konsol veya oyun bilgisayarı deniyor. Ürün, 100’den fazla Atari oyununa ve Pong gibi klasiklerle beraber ve yeni oyunlara da erişim sağlayacak.

Konsol internet bağlantısına sahip olacak ve tüketicilerin Ekim ayı sonunda satışa çıkacak olan Atari Token kullanarak ürünü satın almalarına izin verecek.

Rakipleri Oldukça Dişli

Bu yıl birçok oyun konsolu piyasaya sürülecek. Bu anlamda da rakiplerinin dişli olduğunu ifade eden Atari İcra Kurulu Başkanı Frederic Chesnais, “Bir markamız var, belli sayıda takipçimiz var her halükarda biraz dikkat çekeceğimizi düşünüyoruz. Rakiplerimiz Xbox veya PlayStation’dan ziyade daha çok iPhone. Bu ürün mutlaka iyi olmalı” dedi.

Chesnais, hali hazırda Atari VCS’nin Playstation ve Xbox’tan daha farklı şeyler sunacağını ifade etti. Kısacası bu yeni çıkacak olan konsolun oyun dünyasına yenilikler getireceğini söyleyebiliriz. Zaten donanımın içerisinde kripto para işlevi olacak olması bile başlı başına oldukça yeni ve etkileyici bir adım.

Atari Token Ne İşe Yarayacak?

Dün de haberini verdiğimiz üzere Atari, 29 Ekim’de 1 milyon dolar değerinde Atari Token satışı yapacak. Token’lar 0.25 sent olacak. Satış ilk etapta Bitcoin.com’dan gerçekleştirilecek. Atari Token, şu anlamda kullanılabilecek:

  • Oyun içi satın alımları kolaylaştıracak
  • Oyun satın alımlarında kullanılabilecek

Token’lar, oyun içi satın alımlarını sağlamasının yanı sıra Atari’nin endüstri için standart bir para birimi yaratma çabasının meyve vermesiyle daha geniş bir oyun ekosistemi yaratmış olacak. Şirket ayrıca oyunlarda kullanılmak üzere bir stablecoin fikri üzerine çalıştığını da duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner