Yükleniyor...

Oyun Kurallarındaki Değişiklikler

Pandemi, herkes için para kazanma oyununun kurallarını değiştirdi ve bu durum BT endüstrisinde bir istisna değildir.

oyun kurallari

Pandemi, herkes için para kazanma oyununun kurallarını değiştirdi ve bu durum BT endüstrisinde bir istisna değildir. BT endüstrisi, salgının başından bu yana çoğu zaman başarısız oldu ve uzaktan çalışmaya geçemeyen şirketler zarar gördü ya da tamamen kapandı. Ancak bazıları için tam tersine bu dönem bir başlangıçtı. Blockchain projeleri, halkın dikkatini çekti ve bu da Elon Musk’ın da para kazanmasını sağladı. Aşağıda, sadece deneyim eksikliğini değil, kripto endüstrisinde para kazanma seçeneklerini de ele alacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Deneyimsiz olarak kripto para biriminde nasıl para kazanılır?

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat etmesinden bu yana on yıldan fazla zaman geçti. Bu yüzden bugüne kadar ilk ve en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor. Bitcoin’in büyük popülaritesine rağmen, piyasada altcoinler, stabilcoinler ve diğerleri gibi başka para birimleri de ortaya çıktı. Kripto para piyasasında, çoğu Bitcoin’den daha iyi olan 7 binden fazla coin var.

Hiçbir şey net değilse ve para kazanmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Deneyimli bir komisyoncu olmanıza ve karmaşık teklifleri anlamanıza gerek yok. Deneyimli programcılar uzun süredir konu içindeler ve iyi para kazanıyorlar. Ancak programlamadan uzak, basit bir kişi de başarılı bir başlangıç yapabilir. Herhangi bir popüler kripto para birimine doğru şekilde yatırım yapmak ve istikrarlı bir kar elde etmek yeterlidir. Yeni başlayanlar için, kazanan profesyonellerin tavsiyeleri faydalı olacaktır.

Stake Yaparak Yatırım Yapın

Stake yapmak, kar elde etmek için kripto para birimine yatırım yapma sürecidir. Yatırılan fonların faizinin günlük olarak alınmasına ek olarak, kripto para biriminin büyümesi nedeniyle kar elde ediliyor. Sadece Bitcoin’e değil, diğer kripto para birimlerine de dikkat etmek gerekir. Diğer para birimlerine güvenle yatırım yapabilirsiniz:

  • WISE
  • PIVX
  • TON CRYSTAL
  • DASH
  • NAV

Daha açık hale getirmek için, WISE’nin değeri 20 ERC token’dır. Bu, para kazanmak için en güvenli kripto para birimi türüdür ve stake kullanarak yılda %5’ten fazlasını garanti eder. Faiz veya tüm yatırımları istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Uzun vadeli yatırım

Yatırım fonlarının ilk günden itibaren yatırıldığı, pozitif potansiyele sahip bir kripto para portföyü oluşturulur. Yatırım belirli bir süre için yapılır. Geriye sadece kripto para biriminin fiyatının büyümesini gözlemlemek kalıyor ve zirveye ulaştığında (yatırımcıya göre) karlı bir şekilde satıyor.

Bu tür bir yatırım, depozito miktarı üzerinden gerçekleşen faiz kazancı sağlamaz. Bu tür kazançlar için en iyi para birimi:

  • Bitcoin;
  • ETH;
  • Free TON;
  • Polkadot.

Örneğin, geçen yılın başlarında bitcoin satın alan ve bu yıl Şubat ayında satan yatırımcılar, mevduat tutarlarını beş kat artırdı. Bir yılda sekiz kat büyüyen ETH’de de benzer bir durum yaşandı.

Kripto para borsasında alım satım

Kripto para borsasında alım satım, döviz çiftleri ticaretine benzer ancak daha karlıdır. Yatırım kısa vadelidir. Yatırımcı coin satın alır ve büyüyene kadar sakince bekler ve sonra borsada satar. Günlük olarak yapmanız gereken bu tür bir yatırımdır. Borsada yeni ortaya çıkan, çok riskli olan para birimine yatırım yapmak, diğer yatırımcıların en iyi uygulamalarını kullanmak ve istikrarlı büyüme gösteren projeleri görmek en karlı olanıdır.

Yarışmalar kripto topluluğu için neden faydalıdır?

Free TON gibi düşünen insanlar, yarışmaların toplulukta bir uyum ruhu yarattığını, ilgiyi artırdığını ve yeni üyelerin ilgisini çektiğini savunuyor. Yarışmayı kazananlar için fayda, yalnızca kazananın para ödülünü alması değil, aynı zamanda projeye katılımıdır. Zamanla projeleri hayata geçer ve çalışmalarına duyulan ihtiyaç duygusu ile blok zincirinin mevcut durumuna katkılarından gurur duyarlar.

Rekabet stratejisi, her katılımcının gelecek vaat eden bir projenin oluşturulmasına ve katkıda bulunmasına yardımcı olur. Açık bir tartışma, oy verme hakkına sahip olmadığını düşünen topluluk üyelerinin pasifliğini ortadan kaldırarak fikrinizi tam olarak ifade etmenize olanak tanır. Öte yandan, bu yenilik yapma süresi kısalır çünkü daha küçük bir token grubu kazananlar arasında çok daha hızlı dağıtılır. Elbette bu, alınması en az birkaç ay süren hibelere göre çok büyük bir avantajdır.

Sonuç

Ne tür bir kazanç seçerseniz seçin seçimin size ait olduğunu ve neyin doğru olup neyin olmadığına yalnızca siz karar verdiğinizi unutmayın. Ama kesin bir şey söyleyebilirim ki yarışmalar, nakit yatırımlar olmadan kar elde etmenin en karlı yoludur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x