Yükleniyor...

P2P Bitcoin Ticaretinde Yeni Bir Rekor Kırıldı

Eşten eşe (P2P) Bitcoin ticaretinde rekor kırıldı.

P2P bitcoin btc ticareti rekor

Eşten eşe (P2P) Bitcoin ticaretinde rekor kırıldı. ABD’de P2P BTC ticareti haftalık en güçlü hacmine ulaştı ve Localbitcoins ve Paxful’da neredeyse 29 milyon dolarlık işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UsefulTulips tarafından yayınlanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde eşler arası Bitcoin (BTC) ticareti 7 Haziran haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Son yedi gün içinde, yaklaşık 29 milyon dolarlık Bitcoin, önde gelen P2P pazarlarında Localbitcoins ve Paxful’da işlem gördü. Geçen hafta sadece Kuzey Amerika ve Orta Doğu/Kuzey Afrika bölgelerinde ticareti arttı, diğer tüm bölgeler yedi günlük hacimde hafif düşüşler gösterdi.

ABD’de ise 24 milyondan fazla Bitcoin, Paxful üzerinden el değiştirirken Localbitcoins’te işlem gören 4.6 milyon dolarlık BTC, kullanıcılar arasında transfer edildi. Kanada’nın P2P piyasalarında ise yaklaşık 1 milyon dolarlık ticaret yapıldı.

Rusya’da Düşüş Yaşandı

Nijerya P2P ticareti, birkaç haftalık ardışık hacim kayıtları yayınladıktan sonra yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Dünyanın ikinci büyük ulusal P2P Bitcoin pazarı haftalık ticarette 8.76 milyon dolar üretti.

Nisan ayının son haftasında 8,4 milyon doların üzerinde haftalık ticaret yaptıktan sonra, Rusya P2P hacminde yüzde 7,5’lik bir düşüş yaşandı. En büyük dördüncü P2P pazarı olan Venezuela, 7 Haziran haftasında ticaretin birkaç puan artmasını sağladı ve şubat ayından bu yana ikinci kez 5 milyon doları geçti.

İngiliz sterlini ve Bitcoin arasındaki P2P ticareti geçtiğimiz hafta 4 milyon doları geçti, bunu 3.87 milyon dolar ile Çin, 3.06 milyon dolar ile Kolombiya ve 2.87 milyon dolar ile Hindistan takip etti.