Yükleniyor...

Pakistan Bankaları, Blockchain’e Adım Atıyor

Pakistan bankaları yaptıkları duyuruyla birlikte, blockchain tabanlı eKYC platformuna adım attığını açıkladı.

pakistan

Pakistan bankaları yaptıkları duyuruyla birlikte, blockchain tabanlı eKYC platformuna adım attığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pakistan bankalarının ortaklaşa yaptığı açıklamalar doğrultusunda, kara para aklamayı önlemeye yönelik (AML) yeni hamlelere başladığını bildirdiler. Özellikle de blockchain teknolojisini radarına alan bankalar, güvenlik anlamında blockchain’den yararlanmayı hedeflediğini belirtiyor. 2 Mart tarihinde Pakistan Bankalar Birliği (PBA), Pakistan’ın ilk blockchain temelli eKYC platformuna yönelik sözleşmeyi imzaladı.

Blockchain Teknolojisi, Güvenlik Konusu için Ön Plana Çıkıyor

Blockchain teknolojisinin giderek yaygın hale gelmesi, özellikle de son zamanlarında kurumların dikkatini çekiyor. Güvenliğe yönelik sunduğu hizmetler ile ön plana çıkan blockchain teknolojisi, günümüzde birçok sektörde aktif hale gelmeye başladı. Pakistan Bankalar Birliği’nin güvenlik anlamında attığı bu adım kısa süre önce dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fotoram.io 31

Pakistan, blockchain teknolojisine atmış olduğu bu adım ile birlikte diğer ülkelerin de radarına girdi. Blockchain‘e yönelik faaliyetlerin giderek artması, çeşitli sektörlere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Sektörlerin, blockchain teknolojisine yönelik çalışmalarının önemli bir bölümünü ise “güvenlik konusunda sunduğu hizmetler” oluşturuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x