Yükleniyor...

Panik Yapmayın! Bu Çöküş Sağlıklı Bir Düzeltme Olabilir

Aşırı açgözlülük noktasına ulaştıktan sonra, kripto piyasası bir anda korkuya döndü.

panik yapmayin bu cokus saglikli bir duzeltme olabilir

Aşırı açgözlülük noktasına ulaştıktan sonra, kripto piyasası bir anda korkuya döndü. Ancak yatırımcılar paniğe kapılmamalı – hisse senedi piyasası analistlerine göre, son çöküş normal kar elde etmek ve portföyün yeniden dengelenmesini içeriyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kriptoda da durum böyle olabilir mi ve piyasa, normal ve sağlıklı bir düzeltmenin ardından kısa sürede iyileşecek mi?

Sağlıklı mı Yoksa Düşüş Habercisi mi?

Bu hafta tüm pazarlarda, yönetim kurulu genelinde büyük bir satış gerçekleşti. En çok etkilenenler arasında aşırı değerli teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri vardı. Dow Jones ve S&P 500 de düşüş yaşadı, ancak bu kadar şiddetli bir şekilde olmadı.

Piyasa duyarlılığı hızla aşırı açgözlülükten korkuya geçti ve Kara Perşembe yatırımcıların zihninde hâlâ tazeyken, işlerin ne kadar kötüye gidebileceğini merak ediyorlar.

Konuyla ilgili düşünceler karışık, ancak bir analist ekibi görüşlerini paylaşmak için CNBC’de bir araya geldi. Analistler arasında, daha rasyonel bir teoriye sahip olan Odyssey Capital Advisors’tan Jason Snipe vardı:

“Tarihsel olarak harika olan bu yaza bakıyorum, özellikle de son 10 yılın en iyi Ağustos ayı olan geçen ay. Biraz yeniden dengeleme olduğunu düşünüyorum, biraz da kar amaçlı olduğunu düşünüyorum. Eylül’ün tarihsel olarak yavaş bir ay olduğunu biliyorum.”

panik yapmayin bu cokus saglikli bir duzeltme olabilir

Kripto Piyasası İyileşebilir, Ancak Seçim Riski Kalır

Mevcut çöküş, Snipe’ın önerdiği gibi sadece kâr elde etmek ve portföy yeniden dengelemesinden ibaretse, yapılan herhangi bir düzeltme normal ve sağlıklıdır.

Neredeyse tüm kripto varlıkları, tüm tekneleri kaldıran yükselen bir dalga sayesinde yıl içinde yükseldi ve borsa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı. Bundan önceki yıl içinde herhangi bir noktada satın alan yatırımcılar kârlı ve bunun bir kısmını güvence altına alıyor olabilirler.

Diğerleri ise bir yatırımdan kar elde edip bir başkasına yatırım yapıyor olabilir, hatta seçim nedeniyle yaklaşan hareketlenmeler nedeniyle yatırımları nakde çevirip, bekliyor da olabilir. Bu Kasım ayında yapılacak olan seçimler, piyasadaki en büyük risk olmaya devam ediyor, hatta modern dünyanın şimdiye kadar gördüğü küresel pandemiden bile daha büyük.

Bir Biden galibiyetinin piyasalara ciddi şekilde zarar verebileceği söylenirken, Trump değerin pompalanmasına neden olabilir. Pandeminin şu anda oy vermeyi daha zor hale getirmesiyle, durum, piyasada bir belirsizlik ve dolayısıyla risk bulutu bırakarak seçimi bozmak için kullanılabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x