Yükleniyor...

Pantera, Bitcoin ve Bu İki Altcoin’den Yana Umutlu

Kripto para yatırımcıları ile ilgili ilginç şeylerden biri, dünyaya geleneksel finanstaki emsallerinin çoğundan gerçekten çok daha farklı bakmalarıdır.

pantera bitcoin ve bu iki altcoin den yana umutlu

Kripto para yatırımcıları ile ilgili ilginç şeylerden biri, dünyaya geleneksel finanstaki emsallerinin çoğundan gerçekten çok daha farklı bakmalarıdır.

Düşünce şuna benzer: Hükümetlerin ve merkez bankalarının ekonomiyi tamir etme çabaları başarısız olmaya mahkumdur ve muhtemelen durumu daha da kötüleştirecektir. Savunma amaçlı bir yatırım stratejisine geçmenin bir anlamı yok çünkü dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ediyor. Hisse senedi piyasası her yükseldiğinde, trilyonlarca dolarlık merkez bankası parası basılarak doların değer kaybettiği gerçeği de doğrulanmış olur.

En son baş döndürücü açıklama kripto para odaklı yatırım şirketi Pantera Capital’in başkanı olan bir hedge fon yöneticisi Dan Morehead’den geldi.

Morehead, yazdığı bir makalede Merkez Bankalarının enflasyonu artırmaya çalıştıklarında tipik olarak nasıl başarılı olduklarını anlatıyordu, çünkü Federal Rezerv şu anda resmi bir politika olarak bunu takip ediyor. Morehead, Venezuela ve Zimbabwe’yi önceki iki başarı öyküsü olarak göstermişti. Morehead daha sonra varlık fiyatlarının “hisse senedi temelleri iyileştiği için yükselmediği” argümanı “büyük bir para dalgası basıldığı için” argümanına döndü. Morehead, “Altın 5.000 yılın en yüksek seviyesinde” diye yazdı: “Ya da başka bir deyişle, kağıt para tüm zamanların en düşük seviyesinde.”

Başka Bir Yol

Hem Wall Street’teki hem de daha geniş toplumdaki izleyiciler, artık geleneksel finansal sistemin ve ekonominin hem sürdürülemez hem de haksız olduğu fikrine daha açık hale geliyor. Bu da kripto para birimlerinin “başka bir yol” olduğu gerçeğini daha çok ortaya koyuyor. Federal Rezerv’in üst düzey para yetkilileri bu hafta, ABD ekonomisini iyileştirmek için atacakları adımları tartışmak üzere bu hafta bir araya geldi. Bu noktada, önümüzdeki birkaç yıl boyunca enflasyon merkez bankasının tarihi %2 hedefinin üzerine çıkana ve bunun üzerinde kalana kadar hiçbir şey yapmamaktan ibaret görünüyor.

Boğa Piyasasına İnanıyorlar

Morehead, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, altına benzer nispeten sabit bir arza ve Amazon ve Netflix gibi teknoloji hisse senetlerine benzer “gelişmiş kullanım / temellere” sahip oldukları için kazandığını söyledi.

Morehead, kripto paralarla alakalı olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Başarı gösteren, en iyi performans gösteren varlıklar kripto paralar. Bu yıl kripto paraların çoğu diğer varlıkları geride bıraktı.”

Morehead, boğa piyasasında olduğumuza inandığına da açıklamalarında yer verdi.

2 Altcoin’e Dikkat Çekti

The Daily Hodl haberine göre Pantera, kendi yatırımları açısından yakın zamanda YFI ve Terra’ya (LUNA) para yatırımı yapacak. YFI, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü yıllık finans için bir yönetim token’ı. CoinMarketCap’e göre, varlık, diğer kripto para birimlerini rahatsız eden eylül çöküşüne büyük ölçüde bağışıktı ve yazı yazılırken neredeyse 40 bin dolardan işlem görüyordu.

Terra, dünyanın belli başlı para birimlerinden bazılarına bağlı bir stablecoin ağıdır. Terra’nın yerel hisseli varlığı olan LUNA, işlem ücretlerinden elde edilen ağda ödüller kazanmak için takas edilebilir veya stake edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner