Yükleniyor...

Pantera Capital CEO’su, Ağustos Ayı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Bir blokzinciri hedge fonu olan Pantera Capital'in CEO'su ve eşbaşkanı Dan Morehead, e-posta ile gönderilen bir haber bülteninde Bitcoin fiyat hedefini paylaştı.

pantera capital ceosu agustos ayi icin bitcoin btc fiyat hedefini acikladi

Bir blokzinciri hedge fonu olan Pantera Capital’in CEO’su ve eşbaşkanı Dan Morehead, e-posta ile gönderilen bir haber bülteninde Bitcoin fiyat hedefini paylaştı. Ona göre Bitcoin, bu yaz 115.000 dolara ulaşabilir. Morehead bültende şu ifadelere yer verdi:

”Bitcoin şu anda Nisan 2020 tahmin programımızın ilerisinde – Ağustos ayına kadar 115.000 dolara ulaşacak.”

Pantera’nın tahmini, bir varlığın fiyatını yıllık ihraç planına göre değerlendiren bir analitik çerçeve olan stok-akış modeline dayanıyor. Model, 12 yıl önce piyasaya sürüldüğünde blokzinciri tasarımına kodlanmış temel ağ programlaması tarafından yönetilen Bitcoin’in (BTC) kıtlığını ölçüyor.

Bu plana göre, her yeni blok ile her 10 dakikada bir oluşturulan yeni Bitcoin sayısı, yaklaşık olarak her dört yılda bir yarıya (halving) iniyor. Teorik olarak, stok-akış modeline göre, ihraç oranı düştükçe Bitcoin fiyatının yükselmesi gerekiyor. 

Morehead’in tahminleri, Wall Street geçmişinden dolayı önem taşıyor. 2003 yılında Pantera’yı kurmadan önce Tiger Management hedge fonunda görev alan Morehead, ondan önce de Deutsche Bank ve Goldman Sachs’ta çalıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x