Yükleniyor...

Pantera Capital Yöneticisi: DeFi Finansın Geleceğidir

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP'de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkan Joey Krug, firmasının en son aylık haber bülteninde "DeFi'nin finansın geleceği olduğuna nasıl %99,9 oranında ikna olduğunu" açıkladı.

defi

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkan Joey Krug, firmasının en son aylık haber bülteninde “DeFi’nin finansın geleceği olduğuna nasıl %99,9 oranında ikna olduğunu” açıkladı.

11 Şubat Perşembe günü yayınlanan Pantera Blockchain Letter’ın Şubat 2021 sayısında Krug, GameStop destanından ve vurguladığı sorunların merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından nasıl aşıldığından bahsetti:

“DeFi ile ilgili harika olan şey, küresel olması, nispeten düşük ücretlere (Ethereum ölçeklendikten sonra), herkes için şeffaf adil kurallara sahip olmasıdır. Hileli sistemden kurtulur ve hile yapılamayan ortak bir kamu altyapısı ile değiştirilir. Hiçbir komisyoncu, teminat gereksinimlerini karşılayamaz çünkü bekçi komisyoncusu yoktur. Takas odası sadece akıllı bir sözleşmedir. Her şey otomatik olduğundan ve akıllı sözleşmelerle gerçekleştiğinden, bir ticaret ya olur ya da olmaz. İşleminiz Ethereum’da onaylandıktan sonra, nihaidir ve işte bu kadar. Ve bu sistemler küresel olduğundan, bunlara dünyanın her yerinden herkes erişebilir.

Krug daha sonra DeFi’nin finansın geleceği olduğuna ne zaman/nasıl ikna olduğunu açıkladı:

“Bir varlıktan diğerine ticaret yapmak istedim. Ethereum’da token olan bir kripto para birimim vardı. ABD piyasasında işlem yapmayan bir borsadan kripto para birimi almak için OTC’ye göndermek için dolara ihtiyacım vardı. Merkezi olmayan bir borsa toplayıcı kullandım (siparişinizi düzinelerce merkezi olmayan token değişimine yönlendiren ve size en iyi fiyatı veren bir site) ve bu ilk token’ı USDC için takas ettim. Aldığım fiyat, herhangi bir OTC masasının aynı ticaret için bana verdiği fiyattan daha iyiydi.”

Krug, düşüncelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Normalde, önce onu merkezi bir borsaya göndermem, bir süre beklemem, takas etmem ve USDC’yi geri çekmem gerekirdi ki bu genellikle biraz geri gelir. USDC’ye sahip olduğumda, USDC’yi bir OTC masasına gönderdim. OTC masası bana yeni token’ı satın aldı ve birkaç saat sonra bu blok zinciri için cüzdanıma gönderdi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner