Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Pantera Capital Yöneticisi: DeFi Finansın Geleceğidir

Pantera Capital Yöneticisi: DeFi Finansın Geleceğidir

ABONE OL:google-news

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkan Joey Krug, firmasının en son aylık haber bülteninde “DeFi’nin finansın geleceği olduğuna nasıl %99,9 oranında ikna olduğunu” açıkladı.

11 Şubat Perşembe günü yayınlanan Pantera Blockchain Letter’ın Şubat 2021 sayısında Krug, GameStop destanından ve vurguladığı sorunların merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından nasıl aşıldığından bahsetti:

“DeFi ile ilgili harika olan şey, küresel olması, nispeten düşük ücretlere (Ethereum ölçeklendikten sonra), herkes için şeffaf adil kurallara sahip olmasıdır. Hileli sistemden kurtulur ve hile yapılamayan ortak bir kamu altyapısı ile değiştirilir. Hiçbir komisyoncu, teminat gereksinimlerini karşılayamaz çünkü bekçi komisyoncusu yoktur. Takas odası sadece akıllı bir sözleşmedir. Her şey otomatik olduğundan ve akıllı sözleşmelerle gerçekleştiğinden, bir ticaret ya olur ya da olmaz. İşleminiz Ethereum’da onaylandıktan sonra, nihaidir ve işte bu kadar. Ve bu sistemler küresel olduğundan, bunlara dünyanın her yerinden herkes erişebilir.

Krug daha sonra DeFi’nin finansın geleceği olduğuna ne zaman/nasıl ikna olduğunu açıkladı:

“Bir varlıktan diğerine ticaret yapmak istedim. Ethereum’da token olan bir kripto para birimim vardı. ABD piyasasında işlem yapmayan bir borsadan kripto para birimi almak için OTC’ye göndermek için dolara ihtiyacım vardı. Merkezi olmayan bir borsa toplayıcı kullandım (siparişinizi düzinelerce merkezi olmayan token değişimine yönlendiren ve size en iyi fiyatı veren bir site) ve bu ilk token’ı USDC için takas ettim. Aldığım fiyat, herhangi bir OTC masasının aynı ticaret için bana verdiği fiyattan daha iyiydi.”

Krug, düşüncelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Normalde, önce onu merkezi bir borsaya göndermem, bir süre beklemem, takas etmem ve USDC’yi geri çekmem gerekirdi ki bu genellikle biraz geri gelir. USDC’ye sahip olduğumda, USDC’yi bir OTC masasına gönderdim. OTC masası bana yeni token’ı satın aldı ve birkaç saat sonra bu blok zinciri için cüzdanıma gönderdi.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar