Pantera CEO'su Bitcoin'in Yakın Geleceğine Dair Tahminlerde Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Pantera CEO’su Bitcoin’in Yakın Geleceğine Dair Tahminlerde Bulundu

Pantera Capital'in kurucu ortağı ve CEO'su Dan Morehead, Bitcoin'in birkaç ay içinde ciddi bir yükseliş yaşayacağına inandığını belirtti.

Bitcoine dair tahminler

Pantera Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in birkaç ay içinde ciddi bir yükseliş yaşayacağına inandığını belirtti.

Morehead, merkez bankalarından koronavirüs krizine tepki olarak fiat para birimlerini sabit bir şekilde azaltmalarını bekliyor ve yatırımcıları sabit para arzı ile alternatif varlıklar aramalarını tavsiye ediyor. Pantera Capital CEO’su, İngiliz sterlinin değerindeki devalüasyonu örnek olarak açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“İngiliz sterlini önceden gümüş değerinde idi. O kadar çok para basıldı ki şu an gümüş 184 pound değerinde. Fark etmiyorsunuz ama paranız çok hızlı değer kaybediyor”

Morehead ayrıca yaptığı açıklamada ABD dolarını da işaret ederek, son 70 yılda doların satın alma gücünün %90’nını kaybettiğini belirtti.

“Kağıt para arzının bu kadar hızlı arttığı zamanlarda, daha fazla basamayacakları bir yatırım aracına geçmeniz gerekmekte; Altın gibi Bitcoin gibi”

Yaptığı açıklamada yatırımcılara da değinen Morehead, dünyanın bu krizden kurtulması için önünde birkaç ay daha olduğunu belirtti ve mevcut piyasadaki yatırımcıların yeni yatırım varlıklarını düşünmediğini, şu an için sadece gelecek ve aile kaygısı içinde olduklarını belirtti. Ancak önümüzdeki birkaç ay içerisinde yatırımcılar yeni fırsatlar arayacak ve Bitcoin üç ila dokuz ay arasında inanılmaz bir yükseliş gerçekleştirecek. 35 yılı aşkın süredir yaşadığım tecrübelere dayanarak, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde rekor bir fiyata varabileceğine dair çok güçlü bir sezgim var diye de ekledi.