Yükleniyor...

Paraguay Başkanı, Kripto Para Düzenlemesini Reddetti

Paraguay başkanı, kripto para madenciliğini endüstriyel bir faaliyet olarak tanımaya çalışan bir yasa tasarısını reddetti.

Paraguay Baskani Kripto Para Duzenlemesini Reddetti

Paraguay başkanı, kripto para madenciliğini endüstriyel bir faaliyet olarak tanımaya çalışan bir yasa tasarısını reddetti.

Latin Amerika ülkeleri, kripto para borsaları ve şirketler için çekici bir alan haline geliyor. Paraguay, herhangi bir petrol veya doğalgaz rezervine sahip olmamasına rağmen dünyanın en büyük dördüncü enerji ihracatçısı. Ülkede elektriğin ucuz olması, kripto para madencilerinin lehine işlese de konuyla ilgili düzenlemeler henüz netlik kazanmış değil.

Paraguay Başkanından Kripto Para Düzenlemesine Veto

Paraguay başkanı Mario Abdo Benítez, kripto para madenciliğinin endüstriyel bir faaliyet olarak tanınması için hazırlanan bir yasa tasarısını veto etti. Başkan, madenciliğin, yüksek elektrik tüketiminin sürdürülebilir bir ulusal endüstrinin genişlemesini engelleyebileceğini düşündü.

Kararnamede, kripto madenciliğinin düşük insan gücüyle yoğun sermaye kullanıldığı ve bu nedenle diğer endüstriyel faaliyetlerle eşit katma değer üretemeyeceği belirtildi. Ayrıca, Paraguay bugün kripto madenciliğini yoğunlaştırırsa, önümüzdeki dört yıl içinde elektrik ithal etmek zorunda kalacak ifadeleri yer aldı.

paraguay

Senatör Fernando Silva Facetti‘ye göre yasa, fazla elektrik kullanımı yoluyla kripto para madenciliğini teşvik etmeyi amaçlıyordu. Ancak, Paraguay hükümeti bunu görmezden gelmeyi seçti.

Ülkenin Senatosu Temmuz ayında zaten benzer bir yasayı geçirmişti. Söz konusu tasarı şimdi Paraguay başkanı tarafından reddedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner