Yükleniyor...

Paxos, SEC ile Yapıcı Bir Tartışma Halinde

Reuters'in haberine göre Paxos, SEC ile yapıcı bir tartışma gerçekleştiriyor.

paxos sec haber

Reuters’in haberine göre Paxos, SEC ile yapıcı bir tartışma gerçekleştiriyor.

Görüşmelerle ilgili detaylar, Paxos’un düzenleyici kurumdan bir Wells Notice aldığını söylemesinden bir hafta sonra geldi. Geçtiğimiz haftalarda SEC, Paxos’u radarına almıştı.

Paxos ile SEC Arasında Görüşmeler Devam Ediyor

Reuters’e göre Stablecoin ihraççısı Paxos, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapıcı bir görüşme gerçekleştiriyor.

Şirketin İcra Kurulu başkanından gelen ayrıntılar Wells Bildirimi alınmasının bir hafta sonrasında geldi. Wells Bildirimi, SEC tarafından belirli faaliyetlerin federal menkul kıymetler yasasını ihlal edebileceğini iddia etmek için kullanılan bir araçtır ve SEC’in dava açma niyetini gösterebilir.

Geçtiğimiz haftalarda SEC, yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Paxos’a dava açmaya hazırlanıyordu. Ajansın bir görevlisi olası sebepler hakkında Paxos’a bir mektup göndererek bilgilendirdi.

Paxos’un aldığı bildirim, şirketin markalı bir stablecoin ürünü olan Binance USD’yi (BUSD) ihraç etmesiyle bağlantılıydı. Şirketin kendi stablecoin ürünü olan Pax Dollar (USDP) duyuruda yer almadı.

Paxos, onu denetleyen eyalet düzenleyicisi olan New York Finansal Hizmetler Departmanından bir bildirim aldıktan sonra BUSD vermeyi durduracağını halihazırda duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner