Payoneer Dijital Varlıkları Önemsemiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Payoneer Dijital Varlıkları Önemsemiyor

Dünyaca ünlü ödeme şirketlerinden olan Payoneer İcra Kurulu Başkanı Scott Galit, Bitcoin gibi küresel para birimi fikrinin gerçekçi olmadığını iddia etti.

Payoneer

Dünyaca ünlü ödeme şirketlerinden olan Payoneer İcra Kurulu Başkanı Scott Galit, Bitcoin gibi küresel para birimi fikrinin gerçekçi olmadığını iddia etti. Galit, ABD gibi ülkelerde kripto para biriminin fiyatında ki oynaklık sebebiyle vatandaşların bu parayı ödeme aracı olarak kullanmayacağını belirtti. Bu açıklamanın Payoneer gibi ödeme şirketinden gelmesi ise üzücü bir haber.

Bitcoin ve Vergi İlişkisi

Bitcoin, küresel para birimi olarak diğer kullanımlarının yanı sıra, işlem ücretlerini ortadan kaldırarak şeffaflığı arttırmakta ve para birimlerinin manipülasyonlarına son vermenin anahtarı olarak görülmektedir. Pratikte tanım böyle olsa da uygulamada kripto paralar bu tanımı yerine getiremiyorlar. Örneğin, BTC 2017 yılının Aralık ayından bu yana büyük yıkım geçirmiş ve değeri %80 oranında azalmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer yandan, Bitcoin fiyatlarında ki dalgalanmanın en büyük sebebi major döviz kurlarında ki dalgalanmalardan etkilenmesi. Bu nedenle de ABD gibi bir hükümetin faaliyetlerini Bitcoin üzerinden yürütmesi veya vergi mutabakatı olarak kullanması pek yararlı görülmüyor. Küresel bir ödeme sistemi olan ve New York merkezli Payoneer şirketinin başkanlığını yapan Galit, ABD’de uygulanan vergi sistemininde tartışmaya açık olduğunu belirtti. Vergilerin gerekli olduğunu fakat büyük şirketlerin yaptıkları manipülasyonlar sebebiyle bu vergi işinden kurtulduğunun altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x