Yükleniyor...

PayPal, Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Paralara Kapılarını Açıyor!

Popüler ödeme şirketi PayPal, bugün kripto para piyasasına katılarak müşterilerin firmanın çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıdı.

paypal bitcoine kapilarini aciyor paypal btc

Popüler ödeme şirketi PayPal, bugün kripto para piyasasına katılarak müşterilerin firmanın çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters’a göre şirket, yaptığı açıklamada, PayPal müşterilerinin 2021’in başından itibaren ağındaki 26 milyon tüccardan alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanabileceklerini söyledi. Başkan ve Genel Müdür Dan Schulman bir röportajda PayPal’ın hizmetinin kripto paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu söyledi.

PayPal MerKez Bankaları İle Çalışıyor

PayPal’ın Genel Müdürü Schulman, firmanın merkez bankaları ile birlikte çalıştığını ve her tür dijital para birimini ve PayPal’ın nasıl bir rol oynayabileceği konusunda araştırmalar yaptıklarını dile getirdi. Şirket, ABD hesap sahiplerinin önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarında kripto para satın alabilecek, satabilecek ve tutabileceklerini söyledi.

Bilindiği üzere mobil ödeme sağlayıcısı Square Inc ve borsa ticaret firması Robinhood Markets Inc gibi diğer ana akım fintech şirketleri, kullanıcıların kripto para birimlerini alıp satmalarına izin veriyor, ancak PayPal’ın piyasaya sürülmesi, geniş erişimi göz önüne alındığında kayda değer. Merkezi California, San Jose’de bulunan şirketin dünya çapında 346 milyon aktif hesabı var ve ikinci çeyrekte 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi. Bu da Bitcoin benimsenmesi için çok büyük bir adım olacağa benziyor.

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden Anthony Pompliano da bu önemli haberi Twitter üzerinden duyurdu.

Kripto para topluluğu şu anda bu büyük haberi konuşuyor. Birçok önemli isim PayPal’ın bu adımını kayda değer ve sıcak bir gelişme olarak kabul ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x