Yükleniyor...

PayPal, Bitcoin’e Olan Desteğini Tüm Dünyaya Duyurdu

Hepimizin bildiği üzere Bitcoin ve PayPal, uzun zamandır ödeme prosesleri kapsamında çokça karşılaştırıldı ve hakkında yazılıp çizildi.

paypal 500x4301

Hepimizin bildiği üzere Bitcoin ve PayPal, uzun zamandır ödeme prosesleri kapsamında çokça karşılaştırıldı ve hakkında yazılıp çizildi. John Donahoe’nin Bitcoin ile ilgili açıklamaları, PayPal’ın Bitcoin’e karşı olumlu görüşler sergilediğinin göstergesiyken, uzun süre boyunca Bitcoin için somut bir adım atılmamıştı.

PayPal yöneticilerinin her platformda dile getirdiği gibi, “kullanıcılara güvenli ve kesintisiz bir satın alma tecrübesi” sunmak ve ayrıca ödeme seçeneklerinde kullanıcıların özgür seçimler yapmasını sağlamak PayPal’in vizyonunu bir parçası. Bu vizyon ile yapılan çalışmalar ile birlikte, geçtiğimiz ay PayPal’in alt kuruluşu BrainTree’nin Coinbase ile gerçekleştirdiği ortaklık, PayPal’in satıcılara Bitcoin ile ödeme alma imkanı sunmasını sağladı. Aynı tarihte gelen PayPal videosu ile de Bitcoin entegrasyonunun gerçekleşeceği sinyalleri verildi. Videoda Bitcoin kullanıcılarının ilgi gösterdiği en önemli söz, “Tek bir dokunuşta Bitcoinlerimizi harcayabiliriz.” oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

24 Eylül tarihi ise, Bitcoin dünyasında akıllara kazınacak tarihlerden biri oldu. PayPal, satıcılara Bitcoin ile ödeme almaları için uygun platformu oluşturdu. BitPay, Coinbase ve GoCoin ile Bitcoin entegrasyon çalışmalarını sürdürecek olan PayPal, bu hizmetini şu anda sadece Kuzey Amerika’da kullanıcılarına sunuyor. PayPal Payments Hub kullanan satıcılar, BitPay API ile birlikte satışlarında Bitcoin ödemeleri kabul edebilecekler.

Konu ile ilgili PayPal strateji direktörü Scott Ellison şu şekilde konuştu:

“PayPal, son günlerdeki ödeme sistemlerinde gerçekleştirilen inovasyonlar ile ilgili oldukça heyecanlı. İnsanların nasıl değer yaratacağı ve bu değeri paylaşıp, satın alıp veya satıp, takas edeceği ile ilgili seçeneklerin artması, tam da PayPal’ın gerçekleştirmeye çalıştığı şey. İnanıyoruz ki Bitcoin, insanların ve şirketlerin onu deneyimlemesi ile bir çok fırsatı açığa çıkaracaktır. PayPal, müşterilerin beklediği güvenli servisleri ve yeni tecrübeleri onlara sunmasında ortaklık kurduğu BitPay ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlı. Umuyoruz ki, Bitcoin ekosistemi geliştikçe yapacağımız çalışmalar da artacak.”

Bitcoin ödeme prosesleri arasında lider konumda olan BitPay, Coinbase ve GoCoin ile çalışma nedenlerinin, kullanıcılara güvenli ve kesintisiz bir ödeme/satın alma tecrübesi sunmak olduğunu belirten PayPal, bu hamlesi ile uzun süredir düşüş trendi gösteren Bitcoin fiyatlarını da yukarıya taşıdı.

Haftabaşında (22.09.2014) BTCTürk borsasında en düşük 906.4 TL fiyatından işlem gören Bitcoin fiyatı, PayPal haberi ile birlikte en yüksek 1010 TL seviyesinden işlem gördü. Uluslararası borsalarda ise BTC-e’de Bitcoin fiyatı uzun bir aranın ardından $385 seviyesinden $449.7 tavan seviyesine ulaştı. Yazının yazıldığı sırada ise 1 BTC, $425 seviyesinden işlem görüyor.

btc-e-paypal-news-effects

Kaynak, https://www.paypal-community.com/t5/PayPal-Forward/PayPal-and-Virtual-Currency/ba-p/828230
                 https://blog.bitpay.com/2014/09/23/bitpay-and-paypal-an-unbeatable-payment-partnership.html
 
Öne çıkarılan görsel, coinminernews.com

Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Anonymous
Anonymous
8 yıl önce

PayPal haberinden sonraki hareketlerde çok iyi kâr yapmıştım. ama bitcoin artık bu tür haberlere çok da tepki vermiyor. uzun dönemde alıp beklemek lazım.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x