Anasayfa Bitcoin (BTC) PayPal CEO'su: Tüccarlar Bitcoin'i Tercih Etmiyor

PayPal CEO’su: Tüccarlar Bitcoin’i Tercih Etmiyor

PayPal CEO’su Dan Schulman, şu anda kripto para birimlerini kabul eden çok az sayıda tüccar olduğunu söyleyerek, tüccarların Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi konusunda şüphelerinin bulunduğunu dile getirdi. Schulman, 23 Ocak Çarşamba günü İsviçre Davos’taki 2019 Dünya Ekonomik Forumu’nda bu sözleri sarfetti. Schulman, CNBC’ye, “Pek çok tüccarın kripto para birimlerinin hiçbirini kabul etmediğini görüyoruz ama temel teknolojinin ilginç olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Schulman: Kripto Paralar Gerçek Bir Para Birimi Değil

Schulman, kripto paraların gerçek bir para biriminden ziyade Blockchain’i uygulamak için bir ödül mekanizması olduğunu düşündüğünü söyledi. Schulman, Bitcoin’de görülen yüksek volatilitenin kripto para birimlerinin benimsenmeleri konusundaki en büyük engel olduğunu kaydetti. Schulman benzer şekilde Ocak 2018’de TheStreet’e yaptığı konuşmada, “Bitcoin’in volatilitesi, tüccarların kabul edebileceği gerçek bir para birimi olması uygun değil.” demişti.

Buckingham Araştırma Grubu’nda hisse senedi araştırma direktörü olan Chris Brendler, Schulman ile aynı fikirde. Kripto para birimlerinin tüccarlar veya tüketiciler için uygun olmadığını söylüyor. Brendler, kripto paralar hakkında konuşmuş ve “Değer aktarmanın etkili bir yolu değil” demişti. Mevcut PayPal CEO’sunun kripto para karşıtı tutumu eski CEO’su Bill Harris ile aynı. Ağustos 2018’de Harris, Bitcoin’i değersiz olarak gördüğünü ve yandaşlarını kült benzeri zombiler olarak görerek alay etmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları