Yükleniyor...

PayPal CEO’su: 28 Milyon Satıcı Kripto Para Kullanabilecek

PayPal (PYPL) CEO’su Dan Schulman, Pazartesi günü CNBC’nin Squawk Box programındaki röportajında, Bitcoin‘in bir para birimi olarak kullanışlılığının satın al ve tut ahlakına üstün geleceğini söyledi

paypal ceosu 28 milyon satici kripto para kullanabilecek

PayPal (PYPL) CEO’su Dan Schulman, Pazartesi günü CNBC’nin Squawk Box programındaki röportajında, Bitcoin‘in bir para birimi olarak kullanışlılığının satın al ve tut ahlakına üstün geleceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schulman kripto paraların çok daha fazla kullanım alanı olacağını düşündüğünü söyledi. Ona göre bu durum, Bitcoin’in benimsenmesini artıracak ve zamanla daha stabil ve “daha değerli” hale gelmesine neden olacak.

28 Milyon Satıcıyı Kapsıyor

Paypal, önümüzdeki yılın başları itibariyle 28 milyon satıcıda kripto para kullanımının mümkün olacağını belirtti. Schulman şunları söyledi:

“Önümüzdeki yılın başlarında, 28 milyon satıcımızın tamamında gerçekleşen herhangi bir işlem için kripto para birimlerinin bir finansman kaynağı olmasına izin vereceğiz”

Schulman’a göre merkez bankası dijital para birimleri, küresel bir kaçınılmazlık doğuruyor. Shulman bu gerçekleştiğinde “kripto paralar ile daha fazla fayda elde edeceksiniz” şeklinde konuştu.

Schulman ayrıca ekledi:

“Her ikisi de ileriye dönük olarak önemli bir rol üstelenebilir.”

Pantera’ya göre PayPal’ın kripto para satın alma hizmetleri, yeni piyasaya sürülen çok sayıda Bitcoin’i satın alıyor. Bitcoin yayın saati itibariyle 18.289 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x