Yükleniyor...

PayPal CEO’su Bitcoin’e Sahip Olduğunu İtiraf Etti

Dünyanın en büyük ve en köklü çevrimiçi ödeme işleyicilerinden biri olan PayPal'ın CEO'su, verdiği son röportajında Bitcoin'i olduğunu itiraf ederken, Bitcoin dışında hiçbir kripto para birimine sahip olmadığını açıkladı.

PayPal CEOsu Bitcoini Olduğunu İtiraf Etti

Dünyanın en büyük ve en köklü çevrimiçi ödeme işleyicilerinden biri olan PayPal’ın CEO’su, verdiği son röportajında Bitcoin’i olduğunu itiraf ederken, Bitcoin dışında hiçbir kripto para birimine sahip olmadığını açıkladı. Ayrıca şirketinin Libra projesinden neden ayrıldığına da açıklık getirdi.

Fortune ile yaptığı röportajda PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, kripto paralar hakkındaki görüşlerini paylaştı ve şirketinin sektöre dönük yaptığı çalışmalar hakkında ilginç bilgiler verdi. Schulman ayrıca yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle PayPal kullanan trader’ların kripto paralara çok fazla talep göstermediklerini belirtti. Schulman bu konuda şunları söyledi:

“Bu kripto paraların ilginç bir fikir olduğunu ve insanların onlarla biraz ticaret yaptığını düşünmediğim anlamına gelmiyor. Şu anda kripto paralar paradan ziyade daha çok emtialara benziyor. Ancak farklı ülkelerde ve alternatiflerden daha istikrarlı olabilecekleri farklı yerlerde kullanılmaları düşünülebilir.”

Röportajın devamında herhangi bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorusuna, “Sadece Bitcoin’e sahibim” cevabını vererek Bitcoin’i olduğunu itiraf etmiş oldu.

PayPal, Libra Projesinden Neden Ayrıldı?

Daha önce bildirdiğimiz gibi PayPal, Libra Vakfı’ndan ayrılan ilk şirketlerden biriydi. Schulman bu konuda ilginç açıklamalarda bulundu.

Ona göre, Libra Başkanı David Marcus Libra fikrini PayPal’a ilk yönlendirdiğinde şirket için Libra çok ilginç ve umut verici bir proje olarak görünüyordu. Ancak, daha fazla araştırma yaptıklarında projenin hayata geçmesi için yapılması gereken çok fazla şey olduğunu gördüler. Schulman ayrıca Paypal’ın kendi yol haritasına odaklanması gerektirdiğini ve kaynaklarını kendisine harcamasının daha mantıklı olduğunu belirtti. Ayrıca iki şirketin gelecekte yeniden güç birliği yapmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner