Yükleniyor...

PayPal CFO’su, Şirketin Kripto Para Alımı Yapmayı Düşünmediğini Açıkladı

PayPal, kripto paraların potansiyeline inanmasına rağmen nakdinin bir kısmını Bitcoin’e (BTC) dönüştürmeyi düşünmüyor.

paypal ceo bitcoin

PayPal, kripto paraların potansiyeline inanmasına rağmen nakdinin bir kısmını Bitcoin’e (BTC) dönüştürmeyi düşünmüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal, büyük ihtimalle Bitcoin alımı yapmayacak. Kurumlar tarafından kripto paralara ilgi duyulmasına rağmen, finans kurulu başkanına (CFO) göre ödeme devi kripto para alımı yapmayacak.

Kripto Paraların Değerini Anılıyorlar ama Yine de Yatırım Yapmıyor

Kripto paralar ve dijital cüzdanların değeri şirket görse de, PayPal nakdinin bir kısmını kripto paralara yatırmayacak. Yeni bir habere göre, Paypal CFO’su John Rainey, şirketin herhangi bir kripto para alımı yapmayacağını söyledi. Aksine, şirketin ödeme ağını geliştirmeyi tercih ettiğini söyledi.

Şirket, kripto paraların önemini farketti ve geri dönüş olmadığının farkında. Aralık ayında PayPal CEO’su Dan Schuman, dijital cüzdanların kripto paralar için tamamlayıcı olduklarını, ve şirketin elinde 360 milyon dijital cüzdan olduğuna dikkat çekti.

“Şirketin elindeki nakitle kripto paralara yatırım yapmayacağız. Ama önümüzdeki büyüme fırsatlarından yararlanmak istiyoruz.”

Rainey, açıklamalarına tamamlayıcı platformlara yatırım yapacaklarını söyledi. Ayrıca, şirket İngiltere’de kripto para işlemleri sağlayacak.

“Şu an sağladığımız hizmetler, bizim yatırım yapmak istediğimiz ve sonucunda ekosistemde büyümeyi sağlamak istiyoruz.”

Bitcoin ve Kripto Paraların Varlığını Kabul Ediyor

Tesla ve MicroStrategy gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para alım listesine PayPal eklenmedi. Ama firma, kripto paralara güven duyuyor.

CryptoPotato haberine göre, firmanın 2020 yılı 4. çeyreğinde kripto para işlemleri sayesinde kullanıcı artışı yaşandı. New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan gelen koşullu izinden sonra Venmo, kripto para işlemlerine olanak tanıdı.

Ödeme hizmetleri şirketi, en güçlü finansal senesinde yüksek ödeme hacmi ve yeni açılmış hesaplarla ölçeğini güçlendirdi. Ayrıca, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde aktif kullanıcı sayısı 16 milyona ulaştı.

Tam olarak, 2020 yılında şirket 72.7 milyon yeni kullanıcı ve 377 milyon aktif hesaba ulaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x