Yükleniyor...

PayPal Daha İlk Aydan Ticaret Hacmi Konusunda Bazı Borsaları Geride Bıraktı

PayPal'ın kripto para hizmetleri sunmaya başlamasından bu yana çok kısa bir süre geçti ve hacimler şimdiden artıyor.

paypal btc paypal bitcoin paypal kripto para

PayPal’ın kripto para hizmetleri sunmaya başlamasından bu yana çok kısa bir süre geçti ve hacimler şimdiden artıyor. PayPal’daki Amerikalı kullanıcılar, kripto para hizmetleri başlatıldıktan sonra bir ay içinde 25 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratmış olabilir. Bu neredeyse Binance.US’in işlem hacmine yaklaşan bir rakam.

PayPal Ekim ayında kripto para hizmeti başlattı ve dün bekleme listesi süresini kaldırarak, kripto para hizmetini tüm uygun ABD müşterileri için kullanılabilir hale getirdi. Fakat henüz ticaret hacmiyle ilgili resmi bir veri paylaşmadı.

Bilindiği üzere ödeme devi bu girişim için Paxos ile ortaklık kurdu. Kısacası Paxos verilerine barak da bir fikir edinmek mümkün olabilir. Paxos’un ticaret hizmeti itBit borsasındaki günlük hacim, Ekim ayında 5 milyon dolardan azken, 13 Kasım’da yaklaşık 25 milyon dolara yükseldi. Bu artışın doğrudan PayPal’ın kripto  para operasyonlarını açmasıyla ilgili olup olmadığı belirsiz olsa da, yine de muhtemel bir durum olarak değerlendiriliyor.

Buna karşılık, Bitcoin US’nin 24 saatlik hacmi 30 milyon dolara yakın. Bununla birlikte, Kraken ve Coinbase Pro gibi diğer ABD merkezli borsalarda günlük işlem hacmi 500 milyon doların üzerinde. Bu nedenle, en iyi borsalarla rekabet etmeye başlamadan önce ele alınması gereken önemli bir zemin var. Ancak PayPal adına temel atıldığını söyleyebiliriz. Yine de, dünya çapında 346 milyonluk bir kullanıcı tabanıyla, ödeme devi kripto para birimini benimsemede bir sonraki seviyenin kilidini açmış olabilir.

PayPal şu ​​anda dört kripto para birimini desteklemekte: Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash. Bu alışveriş ise şimdilik sadece ABD ile sınırlı. Şirket daha sonra hizmetlerini Avrupa’ya ve dünyanın diğer bölgelerine doğru genişletmeyi de planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner