Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri PayPal, Kripto Paralar Hakkındaki Planlarını Açıkladı

PayPal, Kripto Paralar Hakkındaki Planlarını Açıkladı

ABONE OL:google-news

Ödeme devi PayPal, kripto paralar ile ilgili planları hakkında yeni ayrıntılar yayımladı. Çarşamba günü yaptığı açıklamada CEO Daniel Schulman, planların arasında şirketin kripto para ile ilgili hedefleri için yeni bir özel iş birimi oluşturmanın da yer aldığını söyledi. Schulman şunları kaydetti:

“Hepimiz mevcut finansal sistemin modası geçmiş olduğunu biliyoruz ve işlemlerin günler değil saniyeler içinde tamamlandığı; işlemlerin tamamlanmasının daha ucuz olduğu ve tüm insanların -sadece zenginlerin değil-, bir dijital finansal sistemin parçası olmasını sağlayan bir gelecek hayal edebiliyoruz. Bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için yeni kripto para, blokzinciri ve dijital para birimleri iş birimimize önemli ölçüde yatırım yapıyoruz.”

Planlar hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağa göre şirket, iş birimi planını “her türlü hizmeti kapsayacak” şekilde planlıyor.

Schulman ayrıca, müşterilerin 29 milyon mağazadan kripto paralar ile alışveriş yapabilmesine olanak sağlayacak bu öncü başarıdan heyecan duyduğunu söylüyor. CEO, “Hizmetin bu çeyreğin sonlarında kullanıma sunulmasını tahmin ediyoruz ve önümüzdeki birkaç ay içinde ilk uluslararası pazarımızı başlatmayı umuyoruz” diye açıkladı. Kripto ile Venmo entegrasyonunun ise “önümüzdeki aylarda” olması bekleniyor.

Schulman, bu adımları “kripto paralar, blokzinciri ve dijital para birimleri etrafında kapsamlı bir yol haritasının sadece başlangıcı” olarak nitelendirdi.

Şirket, geçtiğimiz ekim ayında kripto para startup’ı Paxos ile yaptığı ortalıklık ile kripto para hamlesini resmiyete kavuşturmuştu. Hizmetler, duyuruyu takip eden günlerde resmen hayata geçti ve 12 Kasım’da ABD merkezli kullanıcılara açıldı. Schulman konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bu, yeni dijital para biçimlerini kabul etmek için düzenleyicilerle el ele çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı.”

CEO ayrıca, hızlı ilerlediği takdirde bir gün PayPal’ın merkez bankası dijital para birimlerini de entegre edebileceğini öne sürdü.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar