Yükleniyor...

PayPal, Kripto Paralar İçin Yeni Bir Adım Daha Attı

PayPal, 2020'de BitGo'yu satın almaya çalıştıktan sonra şimdi Curv'ü satın alarak kripto para birimlerine ilgi göstermeye devam ediyor.

paypal kripto para curv

PayPal, 2020’de BitGo’yu satın almaya çalıştıktan sonra şimdi Curv’ü satın alarak kripto para birimlerine ilgi göstermeye devam ediyor.

PayPal’ın İsrailli bir kripto para saklama firması olan Curv’ü 200 milyon – 500 milyon dolar karşılığında satın aldığı bildiriliyor. Curv, Coinbase Ventures ve DGC’den fon topladı ve Compound protokolüyle entegre oldu. PayPal, anlaşmanın görünüşte başarısız olmasından önce geçen yıl BitGo firmasını satın almakla ilgilendiğini belirtti. PayPal’ın Curv kripto para saklama firmasını satın aldığı ve ödenen ücretin 200 ila 500 milyon dolar arasında değiştiği bildiriliyor.

PayPal Kripto Para Dünyasına Daha Çok Giriyor

Curv’ü satın alması PayPal’ın kripto para birimlerine olan ilgisini gösteren bir dizi hareketin en sonuncusu. Ödeme devi, 2020’nin 4. çeyreğinde kripto para alımlarını mümkün kıldı ve öngörülemeyen talep nedeniyle satın alma limitlerini Kasım ayında 10.000 dolardan 15.000 dolara yükseltti. PayPal geçtiğimiz günlerde 2021’de Birleşik Krallık ve Venmo kullanıcılarına kripto para alım satımını genişleteceğini duyurdu.

PayPal’ın kripto para adımı, kullanıcıların özel anahtarları üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadığı bir şekilde sınırlı kaldı. Şirketin dijital varlıkların depolanmasını yöneten bir gözetim firması olan Curv’ü nasıl kullanacağını görmek herkes için ilginç olacak. Curv, yatırımcılar arasında Coinbase Ventures ve Digital Currency Group ile Bitcoin için kurumsal talebi karşılamaya devam etmek amacıyla geçen yıl 23 milyon dolar topladı. Büyük DeFi protokolü Compound, geçen yıl Curv’ü de entegre ederek PayPal’ın yeni satın alımını kripto parada ciddi bir oyuncu haline getirdi.

Curv Haberleri Yanlışlıkla CRV’yi Yükseltti

Satın alma haberi kripto para camiasında heyecanla karşılandı. Aslında, bazı yatırımcılar aceleyle yanlış kripto parayı satın almış gibi görünüyor, çünkü ilgisiz CRV token’ı duyurunun ardından bir fiyat artışı gördü.

Curv DAO belirteci (CRV) haberin gelmesinin ardından %24 arttı. Durum, Elon Musk’ın takipçilerine özel mesajlaşma uygulaması Signal’i kullanmalarını söylemesinden sonra meydana gelen son Signal Advance hisse senedi yükselişini anımsattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner