Yükleniyor...

PayPal Kullanıcıları Bitcoin’i (BTC) Benimsemeye Başladı

Gerçekleştirilen bir ankete göre PayPal'ın ABD'deki kullanıcılarının %17'si Bitcoin satın almış.

paypal bitcoin

Gerçekleştirilen bir ankete göre PayPal’ın ABD’deki kullanıcılarının %17’si Bitcoin satın almış.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir araştırma, PayPal kullanıcılarının önemli bir kısmının, ödeme devinin kripto para birimini desteklemesi hizmetinden yararlandığını gösteriyor. Yatırım bankası Mizuho Securities USA, Bitcoin satın almak için platformu kullanmaya olan ilgi düzeylerini belirlemek için ABD’deki 380 PayPal kullanıcısına anket yaptığını açıkladı. The Street, katılımcıların %17’sinin PayPal hesaplarını kullanarak zaten BTC satın aldıklarını söyledi.
Bitcoin’lerini PayPal’ın 28 milyon çevrimiçi tüccarından mal ve hizmet satın almak için harcayıp harcamayacaklarına gelince, ödeme devinin platformunu kullanarak halihazırda BTC ticareti yapanların %65’i bunu yapmayı düşüneceklerini söyledi.

Ek olarak, Bitcoin trade’i yapmak için PayPal kullanan kişiler, en büyük kripto para birimiyle alım satım yapmayan kullanıcılardan üç kat daha yüksek bir oranda ödeme platformunu kullanıyor.

%20’lik Bir Artış Sağlayabilir

Mizuho’nun kıdemli analisti Dan Dolev, PayPal’ın kripto para birimini benimsemesinin gelecek yıl gelirde %20’lik bir artış sağlayabileceğine inandığını söyledi.

PayPal ilk olarak ABD’deki kullanıcılarının 13 Kasım’da Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almalarına izin vermeye başladı. Kullanıcıların haftalık 20.000 dolar limitle günlük 15.000 dolara kadar kripto satın almalarına izin veriliyor.

PayPal, kripto para hizmetlerini 2021’in ilk yarısında Venmo’ya genişletecek. Şirket, kripto ticareti ve saklama hizmetlerini etkinleştirmek için fintech firması Paxos Trust Company ile çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x