Yükleniyor...

PayPal’da Hangi Kripto Para Birimleriyle, Nasıl İşlem Yapılacak?

PayPal Holdings Inc, az önce haberini verdiğimiz gibi kripto para piyasasına katılarak müşterilerin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanmasına olanak tanıyacağını duyurdu.

Paypal

PayPal Holdings Inc, az önce haberini verdiğimiz gibi kripto para piyasasına katılarak müşterilerin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanmasına olanak tanıyacağını duyurdu. Bütün kripto para piyasasında heyecan yaratan bu açıklamayla beraber birçok soru da gündeme geldi: Platform hangi kripto para birimlerini destekleyecek?

Reuters tarafından yapılan habere göre PayPal’ın ilk etapta Bitcoin, Ethereum, Litecoinve Bitcoin Cash’i destekleyeceği duyuruldu. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan ilk şartlı kripto para birimi lisansını güvence altına alan PayPal, hizmeti sunmak için Paxos Trust Company ile ortaklık yapacak.

Nasıl Kullanılacak?

PayPal kullanıcıları sistemde bulunan tüccarlardan istedikleri gibi kripto para kullanarak alışveriş yapacak. Kripto para birimleri bilindiği üzere dalgalı olma eğiliminde, bu da onları spekülatörler için çekici kılıyor. Ancak işletme sahipleri ve alışveriş yapanlara daha az çekici geliyor. Bazı durumlarda işlemler, diğer ana ödeme sistemlerinden daha yavaş ve daha maliyetli olabiliyor.

Şirket, PayPal’daki kripto para birimi ödemelerinin ABD doları gibi fiat para birimleri kullanılarak yapılacağını, yani tüccarların ödemeleri kripto paralarla almayacağını söyledi. Bu da dalgalanmadan doğacak zararların engellenmesine yardımcı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner