Yükleniyor...

PayPal’dan Bitcoin (BTC) Desteği mi Geliyor? Fiyata Etkisi Ne Olur?

Sektör yöneticileri, PayPal'ın yıl sonuna kadar Bitcoin (BTC) desteğini duyurarak Square'in adımlarını takip edebileceğine inanıyor.

PayPaldan Bitcoin BTC Destegi mi Geliyor Fiyata Etkisi Ne Olur

Sektör yöneticileri, PayPal’ın yıl sonuna kadar Bitcoin (BTC) desteğini duyurarak Square’in adımlarını takip edebileceğine inanıyor.

Kripto para birimi endüstrisindeki yöneticiler, PayPal’ın Bitcoin’i desteklemenin yanında olabileceğine inanıyor. 8 Ekim’de 81 milyar dolarlık teknoloji şirketi Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Square şunları yazdı:

“Bugün Square 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Square, kripto para biriminin bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna ve şirketin amacına uygun küresel bir para sistemine katılmanın bir yolunu sunduğuna inanıyor.”

Square’in ardından Blocktower Capital kurucu ortağı Ari Paul, PayPal’ın yıl sonuna kadar Bitcoin desteğini açıklayabileceğine inandığını söyledi.

Neden Sektör Yöneticileri PayPal’dan Bahsediyor?

2019’un sonlarından bu yana PayPal, kripto para birimi alanını aktif olarak gözlemlediğini vurguladı. PayPal Hükümet İlişkileri, Avrupa Komisyonu’na hitaben yazdığı bir mektubunda Aralık 2019’da şunları belirtti:

“PayPal, kripto ve blok zinciri/dağıtılmış defter alanındaki küresel gelişmeleri sürekli olarak izliyor ve değerlendiriyor. Bizim için özellikle ilgi çekici olan, bu teknolojilerin ve kripto varlıkların daha fazla finansal kapsayıcılık elde etmek ve bugün finansal hizmetlerde var olan bazı sorunların azaltılmasına/ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceğidir.”

O zamandan beri, PayPal’ın önerdiği çeşitli raporlar dolaşıma girdi ve Venmo’nun kripto para alım ve satım hizmetleri planladığı bildirildi. PayPal ile kripto para birimi sektörü arasındaki sürekli bağlantılara dayanarak, endüstri yöneticileri PayPal’ın Bitcoin’i destekleyen bir sonraki büyük holding olacağını tahmin ediyor:

“Square haberleri harika, ancak Paypal’ın 10 katı kadar daha fazla kullanıcısı var. Paypal’ın yıl sonuna kadar BTC desteğini duyuracağını göreceğimizi düşünüyorum.”

Daha önce Google ödemelerinde çalışan Tyler Reynolds da benzer bir düşünceyi yinelemişti. Reynolds, Ethereum’dan ziyade PayPal’ın Bitcoin için bir perakende ödeme yolu olmaya odaklanacağını söyledi.

Bitcoin’e Etkisi Ne Olur?

Bitcoin zaten büyük pazarlarda saygın ve iyi düzenlenmiş borsalara sahip oldukça likit bir pazara sahip ancak birçok bölge, önemli düzenleyici belirsizlikleri içeren alt-borsa altyapısına sahip. PayPal, Bitcoin yatırımcıları için fiat rampaları sağlarsa, güçlü takas altyapısı olmayan birçok piyasanın likiditeye erişim sağlamasına izin verir. Raporlar, PayPal’ın 325 milyon kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Platform, daha önce bazı raporların iddia ettiği gibi yüz milyonlarca kullanıcıya bir Bitcoin fiat rampası sunarsa, BTC’yi hemen daha büyük bir yatırımcı tabanı için erişilebilir hale getirecektir. Bu da Bitcoin’in benimsenmesini arttıracak ve direkt olarak daha da değerli bir hale gelmesini sağlayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x